آکوا سرویس

بازدید و کارشناسی

تلفن : 02155958384

آنوبیاس گیاه زیبای آکواریوم

آنوبیاس گیاه زیبای آکواریوم

نام گیاه آنوبیاس بر گرفته شده از کلمه آنوبیس ‘ANUBIS’ که نام خدای سایه ها یکی از خدایان مصر باستان بوده، میباشد. این گونه شامل ۸ نژاد یا سر شاخه ژنتیکی اصلی میباشد، زادگاه اصلی این گونه غرب آفریقا می باشد، این گونه در آب و هوای گرم و مرطوب و در امتداد رودخانه ها رشد بسیار خوبی دارد.
امروزه آنوبیاس ها از طریق پیوند، اصلاح نژاد و تغییر محیط رشد از نظر شرایط محیطی و نور دارای مدلهای متنوع و متفاوت زیادی میباشد. آنوبیاس یک گیاه تبدیلی (دوزیست) می باشد و قابلیت نگهداری در آکواریوم را داراست، اکثر نژادهای آنوبیاس گزینه مناسبی برای نگهداری در آکواریوم با دمای بالا و همچنین آکواریوم ماهی دیسکوس میباشد.

برای نگهداری بهتر این گیاه میبایست آن را روی چوب یا سنگ قرار داد، توجه داشته باشید که یکی از رازهای اصلی نگهداری این گونه زیبا توجه به pH آب و داشتن نور متوسط می باشد.،

آنوبیاس گیاه زیبای پلنت

آیا به دنبال اضافه کردن برخی از گیاهان به آکواریوم خود هستید؟

در این حالت، گیاه آنوبیاس یک انتخاب عالی است. این نوع گیاه به طور طبیعی در غرب آفریقا یافت می شود، این گیاه در طبیعت وجود دارد و به طول ۲۵-۴۵ سانتی متر رشد می کند. این نوع گیاه دارای برگهای بسیار سفت و محکم است که ماهی های گیاهخوار را از آن دور می کند.

این گیاه در نزد ماهی ها بسیار محبوب است و در آکواریوم ها همراه با ماهی های گرمسیری و ماهی های قرمز در آب گرم قرار می گیرد. گیاه آنوبیاس در عین زیبایی به نگهداری نیاز دارد. در این مقاله، همه مواردی را که باید در مورد گیاه آنوبیاس بدانید ارائه خواهد شد.

خاستگاه گیاه آنوبیاس چیست؟ از ابتدا در کجا رشد کرده است؟

گیاه آنوبیاس بخشی از خانواده Araceae است که اصالتاً در آفریقای مرکزی و غربی رشد کرده است. هم چنین گیاه آنوبیاس یک گیاه کوچک آبزی سخت است که در مزارع ایالات متحده آمریکا پرورش یافته است. این گیاه بخشی از گروه دوزیستان است ، به این معنی که می تواند کاملاً یا جزئی از ان در آب غوطه ور شود و زنده بماند.

هنگام خرید گیاه آنوبیاس چه مواردی را باید بدانید؟

چند روش مختلف وجود دارد که با استفاده از آن می توانید گیاه بسیار مورد علاقه خود گیاه آنوبیاس را برای آکواریوم خود خریداری کنید.

معمولاً می توانید این گیاه را به عنوان گیاه ریشه ای لخت که در میان ماسه سنگ قرار دارد خرید کنید. حتی ممکن است در یک ظرف پلاستیکی گلدان این نوع گیاه را قرار دهید تا رشد کند. وقتی به دنبال خرید این گیاه هستید ، باید یکی از آنها را انتخاب کنید که دارای ریزوم غلیظ ، برگهای سرسبز و ریشه های سالم باشد. اگر گیاه آنوبیاس دارای برگهای شکسته، ترک خورده یا ناسالم است، آن را نخرید، گیاهانی که برگ های روشنتری را دارند قطعا سالم تر هستند. گیاهانی که رشد ظاهری آنها شبیه به جلبک است ، زیاد جالب نیستند.

آنوبیاس گیاه زیبای آکواریوم

آنوبیاس گیاه زیبای آکواریوم

گونه های مختلف گیاه آبزی آنوبیاس

گیاه آنوبیاس گیاهی است بسیار زیبا که دارای انواع متفاوتی است ، این شانس وجود دارد که شما با انواع مختلف آنوبیاس روبرو شوید.در صورتیکه همه انواع آن را بشناسید می توانید بهتر این نوع گیاه آنوبیاس را تشخیص دهید. این نوع گیاه  در بعضی جاها با نام آنوبیاس بارتری وار دیده می شود. “Var” مخفف گونه خاص گیاه است. همچنین ممکن است برخی از رایج ترین انواع گیاه را پیدا کنید که شامل موارد زیر است:

  • آنوبیاس بارتری گلرا
  • آنوبیاس بارتری کالادیفولیا
  • برگ آنوبیاس بارتری
  • آنوبیاس بارتری بارتی

نحوه مراقبت از گیاه آنوبیاس

یکی از بهترین مواردی که در مورد گیاه آنوبیاس وجود دارد این واقعیت است که مراقبت از آن آسان است. سه منطقه وسیع وجود دارد که هنگام مراقبت از گیاه باید آنها را تحت پوشش قرار دهید:

  • روش کاشت
  • نیاز به روشنایی دارد
  • پارامترهای آب

از آنجا که مراقبت از این گیاه نسبتاً آسان است ، برای افرادی که تازه کار خود را شروع می کنند، انتخاب عالی است. این گیاه در هر آکواریومی به هر شکل و اندازه خوبی رشد خواهد کرد.

آنوبیاس گیاه زیبای پلنت

آب و گیاه آنوبیاس

بخاطر این موضوع مراقبت از این نوع گیاه آسان است، این نوع گیاه می تواند در سخت ترین و حتی بدترین نوع کیفیت آب زنده بماند. PH این نوع گیاه در آکواریوم بین ۶٫۵ – ۷٫۸ و دمای آب بین ۷۲ – ۷۸ درجه فارنهایت است. این گیاه درآکواریوم های کوچک و همچنین بزرگ به خوبی رشد کرده  و بسیار جذاب و زیبا نشان داده می شود.

شرایط آنوبیاس و روشنایی

این نوع گیاه دارای نیازهای نسبتاً ساده ای در نورپردازی است. این گیاه در نور کم و همچنین نور زیاد می تواند رشد کند.

چه موجوداتی می توانند از گیاه سود ببرد؟

این گیاهان در آکواریوم با موارد زیر بسیار عالی عمل می کنند:

حلزونها و دیگر جلبک ها: حلزون ها و جلبک ها در آکواریوم همراه این گیاه بسیار خوب رشد می کنند و آکواریوم با این موجودات مفید عالی می شود .

فرشته ماهی خجالتی: اگر شما یک زن و شوهر ماهی دارید که ترجیح می دهند تنها باشند ، آنها خود را در زیر برگهای بزرگ آنوبیاس پنهان می کنند و راحتی خود را بدست می آورند.

ماهی قرمز: ماهی قرمز همیشه موجود است و معمولاً در آکواریوم ها به چشم می خورد. با این حال ، آنها احتمالا این نوع گیاه را نمی خورند زیرا برگ آنها خیلی سخت است. بنابراین ، آکواریوم شما بسیار عالی به نظر می رسد، گیاه بی خطر خواهد بود.

لاک پشت ها: در حالی که این گیاه برای ماهی خیلی سخت هستند ، اما گیاه کاملاً مناسب برای لاک پشت ها و حیوانات آبزی مشابه است.

گیاه آنوبیاس را به دلیل مراقبت آسان و مناسب بودن آن برای آکواریوم ها می توانید به راحتی تهیه کنید. این گیاه بومی در مناطق گرمسیری غرب آفریقا یافت می شود و به دلیل تاب آوری، نگهداری آسان و زیبایی ، راه خود را در آکواریوم های مختلف در سراسر جهان پیدا کرده است.

منبع :ایران پلنت

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟