آکوا سرویس

بازدید و کارشناسی

تلفن : 02155958384

استخر بی نهایت یا استخر اینفینیتی

استخر بی نهایت یا استخر اینفینیتی

استخر بی انتها یا بی نهایت، استخری است که در آن آب بیش از یک یا چند لبه جریان دارد و یک اثر بصری از آب بدون مرز ایجاد می کند. چنین استخرهایی اغلب به گونه ای طراحی شده اند که به نظر می رسد لبه آن ها با یک آب بزرگتر مانند اقیانوس و یا با آسمان ادغام می شود.

این گونه استخرها غالبا در استراحتگاه ها، املاک، و دیگر مکان های لوکس دیده می شود. به نظر می رسد که کانسپت طراحی استخرهای بی نهایت، اولین بار در فرانسه به کار گرفته شد، زیرا که در آن جا یکی از اولین طرح های لبه بی نهایت در فواره ای در قصر ورسای در اوایل دهه 1400 اجرا شد.

استخر بی‌انتها یا استخر اینفینیتی

ساختار استخر بی انتها

لبه بی نهایت این گونه استخرها در حدود یک چهارم تا یک شانزدهم اینچ (1.6 تا 6.4 میلی متر) پایین تر از سطح آب مورد نیاز استخر است. یک حوضچه یا آبریز در زیر آبشار (لبه بی نهایت) ساخته شده است. آب سرازیر شده به دورن حوضچه ای که در زیر لبه بی نهایت واقع شده است، می ریزد. آب از درون حوضچه، جمع آوری می شود و به درون استخر اصلی بازگردانده می شود.

برای ساخت استخر بی انتهایی که بهترین ویو را داشته باشد، لبه بی نهایت باید به گونه ای طراحی گردد که با قرار گرفتن درون استخر، حوضچه زیرین نمایان نگردد.

ساختار استخر بی انتها

این حوضچه باید به اندازه کافی عمیق باشد تا بتواند تمام آبهای سرریزی را جمع آوری کند، اما نه چنان عمیق که سطح آب استخر دائما کم شود. ساده ترین سایت ها برای ساختن این استخرها، مکان هایی با شیب ملایم است. در صورتیکه  زمین صاف و یا دامنه ها خیلی شیب دار باشند، نیاز است که سازنده قبل از نصب استخر کار مهندسی بیشتری انجام دهد.

استخر بی‌انتها یا استخر اینفینیتی

در بخش اصلی یک استخر بی نهایت همانند استخر های معمولی از لوله کشی استفاده می کند. البته برای پمپاژ آب به تراز بالا، نیاز به پمپ هایی است که پس از فیلتر آب، آن را به استخر اصلی هدایت کنند. این فیلتر باعث می شود که استخر همواره تمیز و عاری از هر گونه ذرات معلق باقی بماند.

استخر بی‌انتها یا استخر اینفینیتی

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟