آکوا سرویس

اسکای لایت در آسمان خراش

اسکای لایت در آسمان خراش

اسکای لایت ها از موارد خیلی کاربردی و مدرن و جذاب معماری هستند. این آیتم معماری از مزایای بسیارعالی و کاربردی برخوردار است. اما باید به نمونه های اجرا شده توجه کنید که زیبایی و جذابیتی که این سقف ها به شما می دهند، یک جلوه فوق العاده و منحصر به فرد است. تصور کنید که استفاده از نور طبیعی و یا تماشا کردن ستاره ها در شب چه لذتی دارد؟ اسکای لایت باعث می شود تا از از فضای مورد نظر لذت ببرید.

اما اسکای لایت در جاهای زیاد و مختلفی کاربرد دارد و در بسیاری از برج ها و آسمان خراش ها استفاده می شود. اما در نصب و اجرای اسکای لایت ها باید به یک سری نکات توجه کنید تا از نصب و اجرای اسکای لایت راضی شوید.

اسکای لایت در آسمان خراش

نکات مهم در نصب اسکای لایت

بررسی موقعیت سقف

سقفی که روی آن اسکای لایت نصب می شود باید سقف سالمی باشد، زیرا باید اسکای لایت را روی سقف سالم نصب کرد. قبل از نصب اسکای لایت سقف خود را بررسی کنید که خیلی قدیمی نباشد و اگر نیاز به تعمیر دارد، اقدام به تعمیر آن کنید. به این دلیل که اسکای لایت به خوبی روی سازه شما اجرا نمی شود و احتمال اینکه ایمنی ساختار سقف شما در معرض خطر قرار بگیرد بالاست. پس قبل از نصب و اجرای اسکای لایت اقدام به تعمیر یا عوض کردن سقف خود کنید.

استایل سقف

برای نصب اسکای لایت بهتر است از سقف های زاویه دار برای اجرای آن استفاده کرد. روزهایی بارانی و برفی، زاویه این سقف ها سبب جلوگیری تجمع آب روی اسکای لایت می شود و آب را به راه های دیگر هدایت می کند. بنابراین احتمال انباشت آب کم میشود و مشکلاتی مانند نشتی به حداقل می رسد. نکته مهم دیگر این است که برخورد آب با شیشه این سقف ها در مدت طولانی سبب فرسودگی متریال می شود.

اسکای لایت ثابت یا تهویه دار

اسکای لایت ها به دو دسته تقسیم می شوند: ثابت و تهویه دار. اسکای لایت ها ثابت امکان باز شدن ندارند و تنها می توانند نور را از خود عبور دهند و گرمای داخل محیط شما را حفظ می کنند. ولی اسکای لایت های تهویه دار را می توان باز و بسته کرد و علاوه بر عبور نور، هوای تازه را نیز وارد فضا می کنند.

اسکای لایت های ثابت از نظر صرفه جویی در انرژی گزینه بهتری هستند زیرا دما و رطوبت داخل فضای شما را حفظ می کنند. ولی دسته ای از افراد هستند که به اسکای لایت تهویه دار علاقه دارند که علاوه بر نور طبیعی از هوای تازه نیز لذت ببرند. اما از ویژگی های عالی اسکای لایت های متحرک امکان باز و بسته کردن، هم به صورت دستی هم به صورت الکترونیکی را دارند.

تمیز کردن منظم پس از نصب اسکای لایت

بهتر است سالانه این سقف ها را تمیز کنید و میتوانید با یک اسفنج یا دستمال ساده و یک شوینده این کار را انجام بدید. توصیه می شود به ترک ها و دیگر مشکلات که در ساختار سقف اثر می گذارند، توجه کنید و بهتر است یک متخصص آن ها بررسی کند. در روزهای برفی، قبل از اینکه برف ها یخ بزنند اقدام به پاک کردن آن ها بکنید تا از ایجاد توده های یخی جلوگیری کنید.

اسکای لایت در آسمان خراش

کابرد اسکای لایت

مکان های تجاری

معمولا در بیشتر مکان های تجاری از اسکای لایت ها استفاده می شود. یکی از بهترین ویژگی های اسکای لایت ها، نور طبیعی است که در مکان های تجاری کاربرد دارد و علاوه بر آن می توان از اسکای لایت های تهویه دار در این مکان ها استفاده کرد.

در ساختمان های مسکونی

ساختمان های مسکونی یکی دیگر از مکان هایی هستند که از اسکای لایت روی سقف آن استفاده می شود. استفاده از این سقف ها در ساختمان های مسکونی علاوه بر نور طبیعی باعث زیبایی چشمگیر این ساختمان ها نیز می شوند.

در آسمان خراش ها

اسکای لایت ها در بیشتر برج ها و آسمان خراش ها مورد استفاده قرار می گیرد. اسکای لایت در آسمان خراش هایی که از شیشه ساخته شده اند به زیبایی و جذابیت این آسمان خراش ها اضافه می کنید و نمای منحصر به فرد را به وجود می آورد.

اسکای لایت در آسمان خراش

نتیجه گیری

در واقع اسکای لایت ها نوعی از سقف ها هستند که تاثیر گسترده و فوق العاده ای روی سازه می گذارند و می توانید با توجه به سلیقه شخصی در فرم های مختلف سفارش دهید. اگر جزء آن دسته از افراد علاقه مند به اسکای لایت ها هستید، می توانید از کارشناسان ما در این زمینه مشاوره بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید.

55958384  و  09205958394

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟