آکوا سرویس

بازدید و کارشناسی

تلفن : 02155958384

اسکای لایت چیست؟

اسکای لایت چیست؟

نورگیرها(اسکای لایت) و پنجره های سقفی می توانند نور طبیعی را وارد خانه شما کنند. آنها به ویژه برای اتاق های بدون پنجره مفید هستند. قرار دادن و انتخاب دقیق محصول می تواند اطمینان حاصل کند که خانه شما نور را دریافت می کند اما گرما را دریافت نمی کند. نورگیرهای بسیار کوچک می توانند نور زیادی ارائه دهند، بنابراین در اندازه گیری آنها محافظه کار باشید.

نورگیرها معمولاً محصولات کارخانه ای هستند. پنجره های سقف معمولاً متناسب با ساختمان شما ساخته می شوند. طرح رتبه بندی انرژی پنجره (WERS) شامل نورگیرها می شود. پایگاه داده WERS را برای عملکرد انرژی محصولات مورد علاقه خود بررسی کنید. اگر در حال خرید یا ساخت خانه هستید، می‌توان نورگیر و پنجره‌های سقفی را در نظر گرفت، یا می‌توان آن‌ها را به خانه‌های موجود مجهز کرد.

هدف اصلی استفاده از اسکایلایت، جذب نور طبیعی و ایجاد یک فضای روشن و پویا در داخل ساختمان است. علاوه بر این، استفاده از اسکایلایت ها باعث کاهش هزینه های نورپردازی در داخل ساختمان و بهبود کیفیت هوا نیز می شود.

اسکای لایت چیست؟

نورگیرها و پنجره های سقفی چیست؟

پنجره های سقفی و پنجره های سقفی بازشوهای لعابدار روی سقف شیبدار یا مسطح هستند که برای تامین نور بیشتر خانه طراحی شده اند. علاوه بر اینکه نور طبیعی را به خانه شما می‌دهند، می‌توانند اجازه دهند هوای تازه نیز در صورت باز شدن یا تهویه وارد شود. مانند پنجره های معمولی، آنها می توانند منبع اصلی افزایش گرمای ناخواسته در تابستان و از دست دادن گرمای قابل توجه در زمستان باشند.

نورگیرها و پنجره های سقفی کارخانه ای به اشکال مختلف برای سقف های شیب دار یا مسطح وجود دارد. نورگیرها و پنجره های سقف نیز ممکن است به شکل مناطق لعابدار ساخته شده در محل (به عنوان مثال، برای یک دهلیز، هنرستان متصل یا اتاق آفتاب) باشند.

چرا نورگیرها و پنجره های سقفی مهم هستند؟

یک نورگیر یا پنجره سقفی می تواند بیش از 3 برابر بیشتر از یک پنجره عمودی با همان اندازه نور وارد کند. نورگیرها و پنجره‌های سقفی می‌توانند راحتی فضاهای داخلی را که در غیر این صورت به نور مصنوعی یا تهویه نیاز دارند، مانند اتاق‌های بدون پنجره، افزایش دهند. استفاده از نورگیرها یا پنجره‌های سقفی می‌تواند اطمینان حاصل کند که فضاها عمدتاً با نور طبیعی روشن می‌شوند و نیاز به نور مصنوعی کم یا بدون نیاز است.

آنها انعطاف بیشتری را در طراحی معماری ایجاد می کنند. نورگیرها و پنجره های سقفی می توانند نور طبیعی و هوای تازه را در جایی که پنجره های عمودی گزینه ای نیستند، در مواردی که مسائل مربوط به حریم خصوصی وجود دارد، یا زمانی که می خواهید ظاهر معماری متفاوتی ایجاد کنید، اجازه دهند.

اسکای لایت چیست؟

دستیابی به اسکایلایت و پنجره های سقفی خوب

نورگیرها و پنجره های سقفی را می توان هم در ساختمان های جدید نصب کرد و هم در ساختمان های موجود مقاوم سازی کرد. مقاوم سازی به یک سازنده یا پیمانکار واجد شرایط نیاز دارد. پنجره‌های سقفی یا نورگیرهای معمولی برای مکان‌هایی مناسب هستند که احتمال آسمان ابری زیاد است. نورگیرهای لوله ای برای مکان هایی که معمولا آفتابی با آسمان صاف هستند مناسب هستند.

تحویل موثر نور روز به عوامل زیر بستگی دارد:

  • مسیر و موقعیت خورشید در مکان و فصل شما
  • هر چند وقت یک‌بار موقعیت مکانی شما ابری در مقابل هوای آفتابی است
  • سطح آلودگی هوا و مه
  • جنبه سقف
  • سایه زدن از درختان یا ویژگی های دیگر.

نورگیرها و پنجره‌های سقفی ممکن است در طول حوادث تگرگ شدید آسیب ببینند، اما طراحی دقیق و انتخاب مواد خطر را کاهش می‌دهد. اگر در حال ساختن خانه هستید، می‌توان پنجره‌های سقفی و پنجره‌های سقفی را در مرحله طراحی قرار داد، یا می‌توان آن‌ها را در حین بازسازی به خانه‌های موجود مجهز کرد.

اسکای لایت چیست؟

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟