آکوا سرویس

انتخاب شیشه یا اکریلیک برای آکواریوم

انتخاب شیشه یا اکریلیک برای آکواریوم

آکواریوم یک ویواریوم است که معمولاً در یک ظرف شفاف (معمولاً از شیشه یا پلاستیک با استحکام بالا ساخته شده است) که در آن گیاهان و حیوانات ساکن در آب (معمولاً ماهی ها و گاهی اوقات بی مهرگان و همچنین بی مهرگان) وجود دارد.

آکواریوم ها به بسیاری از مردم اجازه می دهد تا گونه های زیادی را که در دنیای دریایی زندگی می کنند، کشف کرده و تحسین کنند، که گاهی اوقات مشاهده آنها در محیط طبیعی دشوار است. در واقع، رفتن به دور دنیا برای کشف تنوع اکوسیستم ها و حیواناتی که در آنجا پنهان شده اند دشوار است!

نشان داده شده است که مخازن ماهی استرس و اضطراب را کاهش داده و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. صرف چند دقیقه صرف تماشای ماهی ضربان قلب و فشار خون شما را کاهش می دهد. تصور این است که ترکیب صداهای آب و حرکت مداوم شنای ماهی باعث تحریک هورمون های شادی در مغز می شود.

داشتن یک مخزن ماهی یا یک آکواریوم تنها باعث خوشبختی و رفاه در خانه شما می شود. اما برای اینکه انرژی های آن به درستی با فضای شما هماهنگ شود، باید مطمئن شوید که آکواریوم را در مکان مناسبی در خانه خود قرار داده اید. قسمت جنوب غربی اتاق نشیمن بهترین مکان برای آکواریوم در خانه است.

وقتی به تصویر بزرگ نگاه می کنید، تصمیم گیری بین یک مخزن ماهی شیشه ای یا مخزن ماهی اکریلیک حیاتی ترین انتخاب نیست. در عین حال، دانستن مزایا و معایب هر یک می تواند به شما کمک کند تا مخزن را به طور کارآمدتر نگهداری کنید و همچنین ممکن است در دراز مدت تفاوت ظاهری وجود داشته باشد.

انتخاب شیشه یا اکریلیک برای آکواریوم

مزایا و معایب مخازن ماهی اکریلیک

  1. یک مخزن ماهی اکریلیک به طور قابل توجهی سبک تر از یک مخزن شیشه ای است و در صورت لزوم، جابجایی آن را برای شما یا تکنسین آکواریوم آسان تر می کند. در حالی که این برای مخازن کوچک مهم نیست، جابجایی مخزن بزرگتر ممکن است دشوار باشد.

از طرف دیگر: مخازن شیشه ای می توانند وزن بیشتری را تحمل کنند.

  1. ساییدگی و پارگی طبیعی است، اما می‌توانید خراش‌های مخزن اکریلیک را از بین ببرید.

از سوی دیگر: با گذشت زمان، ساییدگی و پارگی ناگزیر بیشتر خواهد شد. علاوه بر این، اساساً هر چیزی می تواند مخزن را خراش دهد، حتی خود ماهی.

  1. مخازن اکریلیک برای کنترل دما بهتر هستند. حفظ دمای ثابت در داخل مخزن آسان تر است زیرا اکریلیک به عنوان عایق عمل می کند.

در اینجا واقعاً هیچ نقطه ضعفی وجود ندارد. این یک مزیت فوق العاده است، به خصوص در اینجا در آریزونا. شما می خواهید بتوانید دما را مطابق با نیاز خود بدون داشتن عوامل خارجی در نظر بگیرید.

  1. قوی و بادوام هستند. آنها به راحتی نمی شکنند و محیط امن تری را برای شما و دام شما ایجاد می کنند.

انتخاب شیشه یا اکریلیک برای آکواریوم

مزایا و معایب مخازن ماهی شیشه ای

  1. مخازن ماهی شیشه ای نسبت به مخازن اکریلیک قیمت کمتری دارند، احتمالاً به دلیل سنگینی.

از طرف دیگر: به دلیل برخورد نور به مخزن و آب، ممکن است بتوانید ماهی را با یک مخزن اکریلیک با دقت و وضوح بیشتری ببینید.

  1. ماهی ها با شیشه همخوانی ندارند. شیشه در داخل یا خارج کمتر احتمال دارد خراشیده شود.

از طرف دیگر: هنگامی که مخزن شیشه ای دارای خراش هایی است، از بین بردن آنها دشوارتر است. علاوه بر این، مخازن شیشه ای به احتمال زیاد به طور کامل شکسته می شوند و دام ها و مردم را به خطر می اندازند و احتمالاً به مبلمان آسیب می رسانند.

  1. مخازن شیشه ای زیباتر هستند. آنها طبیعی تر به نظر می رسند و درخشش طبیعی برای آنها وجود دارد.

از طرف دیگر: همانطور که در بالا ذکر شد، مخازن اکریلیک برای کنترل دما بهتر هستند. خود شیشه گرم و سردتر می شود. به همین دلیل، اگر یک آکواریوم شیشه ای (یا مخزن اکریلیک) دارید، باید آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید.

انتخاب شیشه یا اکریلیک برای آکواریوم

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟