آکوا سرویس

بازدید و کارشناسی

تلفن : 02155958384

بخاری آکواریوم

بخاری آکواریوم

بخاری آکواریوم یکی از اصلی ترین لوازم آکواریوم ها است و نصب بخاری آکواریوم و انتخاب محل صحیح نصب آن برای آکواریوم الزامیست . هر آکواریومی می بایست دارای بخاری باشد و فرقی ندارد که شما در فصل زمستان هستید و یا تابستان ، گاها وجود باد کولر و خنکای آن باعث افت دما در آکواریوم می گردد. بخاری باید متناسب با آکواریوم انتخاب گردد و گفته می شود به ازای هر یک لیتر ظرفیت آب تانک آکواریوم ، شما باید یک آکواریوم با توان یک وات را انتخاب نمایید ( برای مثال اگر آکواریوم شما ۴۰۰ لیتر ظرفیت آب دارد ، بایستی یک بخاری ۴۰۰ وات و یا دو بخاری ۲۰۰ وات استفاده نمایید).

بخاری آکواریوم

نکته اول در نصب بخاری آکواریوم

هرگز بخاری روشن را از آب خارج نکنید . این کار باعث می شود بخاری شما خیلی سریع بسوزد. بخاری ها برای عمل کردن در آب طراحی شده اند و نباید در خارج از آب و در مجاورت هوا روشن نگاه دارید. فراموش نکنید کل سطح بخاری می بایست در داخل آب باشد و نباید آن را به صورت نیمه در آب قرار دهید . برخی افراد بر این باور هستند که پیچ تنظیم بخاری باید بیرون از آب باید اما به همین دلیل خیلی زود بخاری آن ها از بین می رود .

بخاری آکواریوم

نکته دوم در نصب بخاری آکواریوم

بخاری را به خوبی مهار کنید. زمانی که بخاری به شیشه آکواریوم نصب می کنید باید دقت کافی داشته باشید. اگر در آکواریوم خود ماهی های بزرگ دارید، باید بدانید احتما شکسته شدن بخاری شما توسط ماهی ها بسیار زیاد است . ماهی های بازیگوش به علت گرمای بخاری در کنار آن جمع شده و شروع به لب زدن به نقاط مختلف بخاری می کنند.

اگر بخاری به خوبی به شیشه مهار نشده باشد تلاش ماهی ها خیلی سریع جواب می دهد و بخار به پایین می افتد و احتمال شکستن آن نیز بسیار بالا است. استفاده از گارد بخاری آکواریوم نیز گزینه خوبی برای محافظت از بخاری در برابر شکستگی می باشد . در زیر تصویر یک گارد بخاری اکواریوم را مشاهده می فرمایید .

بخاری آکواریوم

نکته سوم در نصب بخاری آکواریوم

همیشه یک سنگ هوا درست در زیر بخاری قرار دهید. این کار باعث می شود گرمای بخاری به خوبی در سطح آب پخش بشود. هوا خارج شده از سنگ هوا باعث می شود جریان همرفت دمای بخاری را به نقاط مختلف آکواریوم برساند . در غیر این صورت همیشه بخشی که به بخاری نزدیک تر است دمای بیشتری خواهد داشت و قطعا به اتومات کردن بخاری عمل گرم سازی نقاط دورتر نیز انجام نمی گردد.

نکته چهارم در نصب بخاری آکواریوم

برای تامین برق بخاری ها با توان حرارتی بالا بهتر است از یک رابط برق جداگانه استفاده نمایید. بخاری ها معمولا به برق زیادی نیازی دارند و بهتر است برای تامین برق آنها از یک پریز جداگانه استفاده نمایید. زیرا اگر مشکلی پیش بیاید می تواند به پمپ هوا و پمپ آب ، فیلتر و … صدمه وارد کند .

نکته پنجم در نصب بخاری آکواریوم

به طور ماهیانه بخاری را از آب خارج کنید و پیچ تنظیم آن را بگردانید. این کار باعث می شود تا از اتصالی کردن بخاری جلوگیری شود . به طور سالیانه نیز بهتر است بخاری آکواریوم خود را سرویس و یا در صورت امکان تعویض نمایید. فراموش نکنید بخاری قلب تپنده آکواریوم شماست و خرابی آن می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به ماهیان شما وارد بکند .

بخاری آکواریوم

نکته آخر

در آخر این نکته را فراموش نکنید که اگر آکواریوم بزرگی دارید بهتر است از دو و یا چند بخاری برای تنظیم دمای آب استفاده کنید . یک بخاری به دلیل اینکه ترموستات آن برروی خودش نصب شده، بعد از کمی گرم کردن آب دمای آی اطراف بخاری به دما تنظیم شده می رسد . در این لحظه ترموستات فرمان می دهد که بخاری عمل گرمادهی را قطع نماید . آب حوالی بخاری به دمای مد نظر رسیده است اما با کمی فاصله از بخاری آب دمای بسیار پایین تری خواهد داشت . استفاده از دو و یا چند بخاری که به صورت متقارن و در خلاف جهت یک دیگر نصب شده باشند باعث افزایش راندمان بخاری ها می شود.

راهای ارتباطی ما:  حضوری:  02155958384       آنلاین: 09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟