آکوا سرویس

دیوار و پنجره استخر اکریلیک

دیوار و پنجره استخر اکریلیک

صنعت استخرهای لوکس همیشه در حال یافتن راه‌های خلاقانه جدید برای متمایز کردن استخر خود از ویژگی‌های چشم نواز مانند آبشارهای زیبا، نورپردازی منحصر به فرد، ویژگی‌های سنگی برجسته و یکی از موارد مورد علاقه ما، دیوارهای استخر اکریلیک است.

دیوارهای استخر اکریلیک به ایجاد عمق در طراحی شما کمک می کند و حتی به ساده ترین طرح ها نیز جلوه ای چشمگیر می بخشد. بهترین استفاده از آنها زمانی است که در نقطه کانونی استخر شما قرار می گیرند، مانند گودال آتش، مجسمه یا منظره تماشایی. پنجره ها یا دیوارهای استخر اکریلیک به ارائه زیبایی منحصر به فرد و چشمگیر به هر استخر کمک می کند.

دیوار و پنجره استخر اکریلیک

مزایای افزودن دیوارهای استخر اکریلیک

  • ظاهری مجلل و در عین حال مینیمال – دیوارها و پنجره های اکریلیک بهترین راه برای اضافه کردن تجمل به استخر شما هستند. پنجره های استخر اکریلیک به نقطه کانونی هر استخر تبدیل می شود و در روز یا شب بسیار دیدنی به نظر می رسد.
  • دوام – شکستن این ماده بسیار سخت است و برای نگهداری مقادیر زیادی آب عالی است. اکریلیک یکی از محکم‌ترین مواد در ساخت استخر است و قبل از اینکه نیاز به توجه داشته باشد، چندین دهه دوام خواهد آورد.
  • سبک وزن – دیوارها و پنجره های استخر اکریلیک بسیار سبک وزن هستند که آن را به یک ماده ایده آل برای طراحی استخر تبدیل می کند.
  • نگهداری آسان – سطح صاف اکریلیک ها در هنگام تخلیه کثیفی یا گرد و غبار را جمع نمی کند و به راحتی می توان آن را جلا داد.

با یک استخر اکریلیک یا یک پنجره اکریلیک در استخر خود کمی هیجان را به حیاط خلوت خود اضافه کنید. این عنصر طراحی مدرن به دلایل زیادی بسیار مطلوب است. استخرهای اکریلیک به استخرهای شیشه ای نیز معروف هستند که شبیه آکواریوم هستند.

استخرهای اکریلیک و استخرهای شنا با دیوارها یا پنجره های اکریلیک در حال حاضر در گرایش های طراحی استخر بسیار محبوب هستند. بیشتر استخرهای دارای اکریلیک به جای اینکه در سطح زمین قرار بگیرند، برآمده هستند، اما گزینه های طراحی زیادی برای افزودن اکریلیک به استخرهای شنا وجود دارد.

آیا اکریلیک برای استخر خوب است؟

مقاومت در برابر ضربه بالا – اکریلیک یکی از محکم ترین مواد برای ساخت استخر است. علاوه بر اینکه در برابر هر ضربه ای مقاوم است، در برابر تنش های مکانیکی شدید نیز مقاوم است. اکریلیک همچنین برای نگهداری مقادیر زیادی آب مناسب است.

ضخامت استخر اکریلیک چقدر است؟

استخرهای دیواری اکریلیک نیاز به هماهنگی با مهندس سازه و توجه به جزئیات دارند. قطعات اکریلیک 2.5 اینچی ضخیم باید کاملاً در شکاف های درون ستون ها قرار گیرند تا یکپارچگی ساختاری حفظ شود و از نشتی جلوگیری شود.

دیوار و پنجره استخر اکریلیک

ملاحظات استخر اکریلیک و چالش های ساخت و ساز

استخرهای دیواری اکریلیک نیاز به هماهنگی با مهندس سازه و توجه به جزئیات دارند. قطعات اکریلیک 2.5 اینچی ضخیم باید کاملاً در شکاف های درون ستون ها قرار گیرند تا یکپارچگی ساختاری حفظ شود و از نشتی جلوگیری شود. بسته به چیدمان حیاط، اکریلیک به دلیل وزن زیاد روی خانه برای نصب جرثقیل زده شده است. خبر خوب این است که ما می دانیم چگونه این کار را انجام دهیم.

2تا از مزایای اکریلیک

  • انعطاف پذیری

به خاطر داشته باشید که آب یک بار دینامیکی دارد. یعنی وقتی در استخر شنا می کنیم، آب حرکت می کند و فشار آب می آید و می رود. هنگامی که این تغییرات فشار رخ می دهد، لازم است یک ماده انعطاف پذیر در استخر گنجانده شود که این بار دینامیکی را جذب کند. برای این منظور، پانل های اکریلیک با توجه به انعطاف پذیری بالایی که دارند، ایده آل هستند، که حتی امکان قالب گیری را با ایمنی کامل، هم با اشکال مقعر و هم با اشکال محدب فراهم می کند.

  • وزن

هنگام ساخت استخر، توجه به وزن مواد مورد استفاده بسیار مهم است، به خصوص اگر می خواهید استخری در اتاق زیر شیروانی یا تراس پشت بام بسازید. باید بدانید که اگر شیشه استخر را با پنل اکریلیک مقایسه کنیم، دومی وزن بسیار کمتری دارد و همچنین استحکام بیشتری دارد. علاوه بر این، با نصب یکسان، وزن شیشه 4 برابر بیشتر از وزن پانل اکریلیک است.

آیا علاقه مند به افزودن پنجره ها یا دیوارهای استخر اکریلیک زیبا به استخر لوکس جدید خود هستید؟ اگر آماده برداشتن مراحل بعدی در ساخت استخر لوکس خود با دیوارهای استخر اکریلیک هستید، همین امروز با ما تماس بگیرید!

دیوار و پنجره استخر اکریلیک

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟