آکوا سرویس

ساخت استخر شیشه ای لوکس و مدرن

ساخت استخر شیشه ای لوکس و مدرن

استخرها در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از سبک زندگی شهری هستند. با وجود دسترسی به استخرهای عمومی و تفریحی، صاحبان خانه از استخرهای خصوصی در داخل محوطه خانه استقبال می کنند. استخرهای خصوصی نه تنها برای اهداف تفریحی و استراحت عالی هستند، بلکه به عنوان یک مکمل فوق العاده برای خانه نیز عمل می کنند.

یک استخر شنا که به درستی طراحی شده باشد می تواند به طور موثری ارزش ملک را با افزایش زیبایی شناسی خانه افزایش دهد. برای طراحی استخرها می توان از مواد مختلفی استفاده کرد.

 با این حال، استخر شیشه ای شفافدر درخشش زیبایی شناختی از همه چیزهای دیگر فراتر رفته است. استخر شیشه ای حال و هوای فوق العاده لوکسی را به ساختار خانه می بخشد. یکپارچگی ساختاری شیشه های معماری را می توان به روش های مختلفی برای ایجاد طرح های استخر کاملاً بدون قاب استفاده کرد.

ساخت استخر شیشه ای لوکس و مدرن

ساخت استخر شیشه ای لوکس و مدرن

استخر شیشه ای چیست؟

استخر با دیوار شیشه ای شبیه استخر با پنجره زیر آب است. با شناور شدن آزادانه آب در داخل یک محفظه شیشه ای، دیوارهای شفاف حس یک استخر بی نهایت را شبیه سازی می کنند. پانل های شیشه ای را می توان در چهار طرف نصب کرد تا احساس شنا در فضای خالی شفاف را به حداکثر برساند.

به دلیل شفافیت پانل های شیشه ای، به نظر می رسد که اصلا دیواری وجود ندارد. به دلیل این طراحی، می توانید از هر زاویه ای، چه در داخل استخر باشید و چه بیرون، از منظره استخر لذت ببرید. شنا در استخر شیشه ای هم هیجان انگیز و هم ماجراجویانه است.

نصب استخر با دیوار شیشه ای کار پیچیده ای است و نیاز به معماران حرفه ای با توانایی های مهندسی قوی دارد.

این دیوارهای شیشه‌ای زیر آب لبه‌ای فوق‌العاده شفاف برای طراحی استخر شیشه‌ای ایجاد می‌کنند و می‌توان آن را با شیشه‌های کم‌آهن برای شفاف‌ترین پرداخت مشخص کرد و رنگ سبز طبیعی خفیف را که می‌تواند در لبه‌های شیشه‌ای در معرض دید از بین ببرد.

ساخت استخر شیشه ای لوکس و مدرن

ساخت استخر شیشه ای لوکس و مدرن

دیوار شیشه‌ای

اتصالات در پایه و کناره‌های دیوار شیشه‌ای پنهان می‌شوند و فقط لبه‌های بدون قاب را برای طراحی شیک و مدرنی که مناظر پنجره‌مانندی را به زیر آب می‌سازد، قابل مشاهده باقی می‌مانند.

مشخصات شیشه برای این تاسیسات بر اساس پروژه بر اساس پروژه محاسبه می شود و شیشه باید برای تحمل وزن آب در استخر بسیار قوی باشد. اندازه استخر، حجم آب و اندازه شیشه باید با دقت در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که طراحی استخر دیوار شیشه ای کاربردی و ایمن و همچنین خیره کننده است.

از استحکام یکپارچه شیشه ساختاری نیز می توان برای ایجاد کف شیشه ای کامل برای استخرها با استفاده از سیستم های شیشه ای پیچیده و بسیار فنی که به طور خاص برای این منظور طراحی شده اند استفاده کرد. برای ایجاد یک واحد شیشه ای که باید به اندازه کافی ضخیم باشد تا بتواند وزن آب را تحمل کند، از چندین لایه شیشه سخت شده و چند لایه استفاده می شود.

به دلیل ماهیت جاه طلبانه این طرح های استخر شیشه ای، تمام جزئیات تعمیر بر اساس پروژه به پروژه طراحی می شوند. اگر طراحی استخر کف شیشه ای را انتخاب می کنید، باید در اولین مرحله ممکن از پروژه با شیشه ساز انتخابی خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که تمام جنبه های لعاب پیچیده در نظر گرفته شده است.

ساخت استخر شیشه ای لوکس و مدرن

ساخت استخر شیشه ای لوکس و مدرن

ویلای لوکس با استخر شیشه ای

هنگام طراحی یک ویلای لوکس، اغلب از شیشه به عنوان یکی از مصالح اولیه ساختمانی استفاده می شود تا به ویلا فاکتور شگفت انگیزی بدهد. این می تواند شامل نمای کاملاً لعابدار، دیوارهای شیشه ای از کف تا سقف یا سیستم درهای شیشه ای بزرگ باشد که فاصله بین مناطق داخلی و خارجی را پر می کند.

آکوا در طول سال‌ها بر روی بسیاری از ویلاهای مجلل و مجلل کار کرده است و در طراحی بسته‌های لعاب سفارشی متناسب با نیازهای پروژه متخصص است. استخرهای سرپوشیده و روباز اغلب بخشی از نقشه ها و نقشه های معماری این نوع املاک هستند و استفاده از شیشه تا حد امکان می تواند به ایجاد یک طراحی منسجم کمک کند.

سیستم‌های شیشه‌ای

سیستم‌های شیشه‌ای بزرگ را می‌توان با سیستم‌های شیشه‌ای داخلی جفت کرد تا جریانی پیوسته از لعاب ایجاد کند، که اجازه می‌دهد نور و مناظر آزادانه در این ویلاهای اغلب با پلان باز جریان پیدا کنند.

در جایی که راه حل های شیشه ای با قاب بدون قاب یا بسیار باریک برای ویلاهای لوکس طراحی می شود، شیشه های استخر شنا، طراحی را در طراحی بیرونی گسترش می دهد تا پوششی کاملاً لعاب دار شود.

تمام محلول‌های لعاب خارجی ما کاملاً از نظر حرارتی شکسته شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که دمای زندگی راحت می‌تواند در فضاهای زندگی داخلی حفظ شود. شیشه های شکسته حرارتی برای جدا کردن استخر از محیط دیگری که دمای متفاوتی دارد، ضروری است، خواه این استخر آبگرم، سونا یا سالن بدنسازی مجهز به تهویه هوا باشد.

بسیاری از معماران و طراحان، دیوارهای شیشه‌ای بدون قاب را برای سالن‌های ورزشی خانه انتخاب می‌کنند که مشرف به محوطه استخر است، تا طرحی باز داشته باشند و نور و مناظر از شیشه عبور کند.

اگر از لعاب برای جدا کردن دو محیط با آب و هوای بسیار متفاوت استفاده می کنید، ممکن است شیشه گرم شده برای جلوگیری از تجمع تراکم روی سطح شیشه پیشنهاد شود . این محلول فنی شیشه ای از یک پوشش اکسید فلزی شفاف استفاده می کند که با عبور جریان الکتریسیته از شیشه گرم می شود و زمانی که درجه حرارت یا رطوبت مشخصی تشخیص داده می شود روشن می شود.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟