آکوا سرویس

چرا اکریلیک را برای استخرها انتخاب کنید؟

چرا اکریلیک را برای استخرها انتخاب کنید؟

پلکسی اکریلیک نوعی پلکسی گلاس است که با فرآیند خاصی فرآوری شده است. این شهرت “ملکه پلاستیکی” و “کریستال پلاستیکی” را دارد و شفافیت بالایی دارد، با عبور نور 92٪. خواص فیزیکی اکریلیک پایه را به عنوان یک ماده شفاف استخر تعیین می کند.

انتخاب دوم. در مقایسه با شیشه معدنی معدنی، شیشه آلی اکریلیک با ضخامت یکسان، 16 برابر مقاومت در برابر ضربه دارد.
1. ورق پلکسی بی رنگ و شفاف، عبور نور بیش از 92٪ است.

2. سازگاری قوی با محیط طبیعی حتی اگر برای مدت طولانی در معرض نور خورشید و باد و باران باشد عملکرد آن تغییر نمی کند و عملکرد ضد پیری آن خوب است و می توان با آرامش در فضای باز از آن استفاده کرد.

3. عملکرد پردازش خوب، مناسب برای ماشینکاری و ترموفرمینگ.

4. غیر سمی، حتی اگر برای مدت طولانی با افراد در تماس باشد، بی ضرر است. فرمالدئید و مونوکسید کربن در هنگام سوختن تولید می شوند.

5. مقاومت در برابر ضربه قوی، شانزده برابر شیشه با ضخامت مشابه. مناسب برای نصب در مناطقی که ایمنی به ویژه مورد نیاز است.

6. عملکرد عایق عالی، مناسب برای تجهیزات الکتریکی مختلف.

7. سبک، چگالی نیمی سبک تر از شیشه معمولی است، و بار روی ساختمان ها و براکت ها کوچک است

8. انعطاف پذیری قوی، تغییر شکل عالی، پردازش و شکل آسان.

9. قابلیت بازیافت بالا، به رسمیت شناخته شده توسط افزایش آگاهی از حفاظت از محیط زیست.

10. نگهداری از آن آسان و تمیز کردن آن آسان است. آب باران را می توان به طور طبیعی تمیز کرد یا می توان آن را با صابون و پارچه نرم شست.چرا اکریلیک را برای استخرها انتخاب کنید؟

ویژگی های محصولات اکریلیک :

مقاومت در برابر آب و هوای خوب، مقاومت در برابر اسید و قلیایی، عدم زردی و هیدرولیز در اثر سالها آفتاب و باران. ورق اکریلیک عمر طولانی دارد. در مقایسه با سایر مواد، طول عمر آن بیش از سه سال است. انتقال نور خوب، تا بیش از 92٪، شدت نور مورد نیاز کم است، باعث صرفه جویی در مصرف الکتریسیته می شود و مقاومت در برابر ضربه قوی دارد که 16 برابر شیشه معمولی است. برای نصب در مناطقی که ایمنی مورد نیاز است مناسب است.

عملکرد عایق عالی، مناسب برای تجهیزات الکتریکی مختلف.

1. ورق اکریلیک با شفافیت عالی، ورق پلکسی بی رنگ و شفاف است، با عبور نور بیش از 92٪

2. مقاومت عالی در برابر آب و هوا بسیار سازگار با محیط طبیعی است. حتی اگر برای مدت طولانی در معرض نور خورشید، باد و باران باشد، عملکرد آن تغییر نمی کند. عملکرد ضد پیری خوبی دارد و می توان با خیال راحت در فضای باز از آن استفاده کرد.

3. عملکرد پردازش خوب، مناسب برای ماشینکاری و شکل دهی حرارتی آسان

4. عملکرد جامع عالی ورق اکریلیک دارای تنوع گسترده، رنگ های غنی و عملکرد جامع بسیار عالی است که انتخاب های متنوعی را در اختیار طراحان قرار می دهد. ورق اکریلیک را می توان رنگ آمیزی کرد، و سطح را می توان رنگ آمیزی کرد، با روکش ابریشم یا وکیوم روکش کرد.

5. غیر سمی حتی اگر برای مدت طولانی با افراد تماس داشته باشد، بی ضرر است، اما زمانی که احتراق ناقص باشد، فرمالدئید و مونوکسید کربن تولید می شود.

6. ضریب انبساط خطی صفحه ریخته گری حدود 7×10-5m/mK است. اکریلیک شهرت «کریستال پلاستیک» دارد. و دارای مقاومت عالی در برابر آب و هوا، به ویژه برای کاربردهای خارج از منزل، رتبه اول سایر پلاستیک ها، و دارای سختی و براقیت سطح خوب، انعطاف پذیری پردازش زیاد است و می تواند به اشکال و محصولات مختلف ساخته شود. علاوه بر این، انواع زیادی از صفحات و رنگ های غنی (از جمله صفحات رنگی شفاف) وجود دارد و ویژگی دیگر این است که صفحات ضخیم همچنان می توانند شفافیت بالایی داشته باشند.

چرا اکریلیک را برای استخرها انتخاب کنید؟

روش اتصال محصولات اکریلیک

پیوند محصولات اکریلیک یک فرآیند کلیدی در پردازش اکریلیک است. نحوه نمایش ویژگی های شفاف و شفاف پلکسی، بازتاب حس ارزش صنایع دستی بسته بندی تنباکو و الکل و به حداکثر رساندن درجه و طعم صنایع دستی اکریلیک، فناوری باندینگ نقش مهمی ایفا می کند.
چسبندگی پلکسی گلاس عمدتاً تحت تأثیر دو جنبه است: اول، کاربرد خود چسب. دوم، مهارت های پیوند

چسب های زیادی در بازارهای داخلی و خارجی وجود دارد، دو نوع اصلی وجود دارد، یکی دو جزئی است، مانند چسب همه منظوره و رزین اپوکسی. تنها یک جزء وجود دارد، مانند CHCl3 (کلروفرم). به طور کلی، چسب های دو جزئی توسط یک واکنش پخت به هم متصل می شوند و چسب های یک جزئی در نهایت توسط یک حلال تبخیر می شوند.

چسب دو جزئی دارای ویژگی های اثر چسبندگی خوب، بدون حباب، بدون سفید شدن و استحکام بالا پس از اتصال است. عیب این است که عملیات پیچیده، دشوار، زمان پخت طولانی است، سرعت پایین است و برآورده کردن الزامات تولید انبوه دشوار است. ویژگی های چسب های معمولی یک جزئی سریع است که می تواند الزامات فرآیند تولید انبوه را برآورده کند.

عیب آن این است که محصول باندینگ مستعد ایجاد حباب، سفید شدن آسان و مقاومت ضعیف در برابر آب و هوا است که مستقیماً بر ظاهر و کیفیت محصول محصولات پلکسی تأثیر می گذارد. بنابراین نحوه انتخاب چسب مناسب برای بهبود عیار و عیار محصولات پلکسی مشکل اساسی است که ابتدا باید در فرآیند باندینگ حل شود.

همچنین، مهارت های پیوند مهم هستند. در زیر برخی از تکنیک های رایج پیوند، تجزیه و تحلیل مختصری از تجربه عملی آنها آورده شده است.

1. اتصال: دو صفحه پلکسی گلاس را که باید به صورت افقی روی سکوی کار قرار داده شوند، ببندید، و در قسمت پایین آن نوار بچسبانید، و یک شکاف بزرگتر از 0.3 میلی متر برای چسباندن باقی نماند. با استفاده از سرنگ چسب را به طور یکنواخت و آهسته از یک طرف در داخل شکاف تزریق کنید تا کاملا پر شود و پس از خشک شدن کامل چسب را بردارید.

2. لمینیت نما: لمینیت نما پرکاربردترین تکنولوژی لمینیت است که در تولید انواع محصولات نمایشگر دیجیتال الکترونیکی IT از پلکسی گلاس کاربرد فراوانی دارد. ابتدا سطوحی که باید چسبانده شوند پاک می شوند. برای دستیابی به اتصال بهتر است از قالب استفاده کنید تا اجسام چسبیده تکان نخورند که برای بهبود کیفیت اتصال مفید است. برای چسباندن صفحات پلکسی به ضخامت 3 میلی متر می توان سیم فلزی نازکی را وارد کرد، اتصال با عمل مویرگی کامل می شود و سیم فلزی را می توان قبل از خشک شدن چسب بیرون کشید و یا چسب را پس از چسباندن اعمال کرد. با نوار.

3. پیوند اریب: برای جلوگیری از جابجایی سطح اتصال باید از زاویه 90 درجه استفاده شود. چسب را به آرامی و یکنواخت بمالید. Masters تنها زمانی قابل حذف است که به طور کامل بهبود یابد.

4. باندینگ تخت: باندینگ مسطح یک روش چسبندگی خاص است. ابتدا سطح چسب زده شده را پاک کرده و به صورت افقی قرار دهید و مقدار مناسبی از چسب را روی آن بریزید. یک طرف صفحه پلکسی دیگر را به صورت زاویه دار قرار دهید، با صفحه پلکسی که با چسب پوشانده شده تماس بگیرید و سپس آن را به طور یکنواخت و به آرامی روی آن قرار دهید تا حباب های هوا از یک طرف حذف شود تا اتصال کامل شود.

چسب های پلکسی گلاس می توانند سطح ورق های پلکسی گلاس را خورده و آثاری را به جا بگذارند که به سختی پاک می شوند. بنابراین می توان از نوار برای محافظت از قطعاتی که نیازی به اتصال ندارند استفاده کرد. چربی، گرد و غبار یا منافذ می تواند مانع از پخش شدن یکنواخت چسب و ایجاد حباب های هوا شود. استفاده بیش از حد از چسب می تواند هوا را با جمع شدن چسب وارد کند. دمیدن مستقیم لبه های سطح اتصال را به دلیل تبخیر شدن چسب سفید می کند. رطوبت داخلی، دما و غیره

نگهداری از اکریلیک

1. اکریلیک یک ماده جدید است. به عنوان یک نوع خاص از پلکسی، به طور گسترده در استخرهای بی نهایت اکریلیک با شفافیت بالا، آکواریوم های اکریلیک با شفافیت بالا، و اکریلیک نیز می تواند در شیشه جلوی هواپیما استفاده شود و در محیط های خشن برای چندین دهه استفاده شود

2. از زرد شدن، به طور کلی فقط با خمیر دندان پاک کنید تا پوسته ها از بین بروند. علاوه بر این، این محصولات شیمیایی از اسید می ترسند و نمی توان آنها را با تمیز کننده توالت پاک کرد.

3. در مقایسه با مواد سرامیکی سنتی، علاوه بر روشنایی بالا، دارای مزایای زیر است: چقرمگی خوب، آسان به آسیب نمی رسد. قابلیت تعمیر قوی، تا زمانی که از فوم نرم برای فرو بردن مقداری خمیر دندان برای پاک کردن لوازم بهداشتی استفاده کنید. بافت نرم، بدون احساس سرما و گاز گرفتن در زمستان؛ رنگ های روشن، می تواند پیگیری فردی سلیقه های مختلف را برآورده کند.

4. با یک فوم نرم آغشته به خمیر دندان پاک کنید.

نگهداری:

1. از دمای بالا اجتناب کنید
وقتی دما در حدود 70 درجه گرم شود تغییر شکل می دهد و وقتی بالای 100 درجه گرم شود نرم می شود بنابراین برای مکان های بالای 100 درجه باید از مصرف آن خودداری شود.

2. خراش ها را کاهش دهید
پولیش، اگر خراش کوچکی است، می توانید مستقیماً آن را با دستمال توالت یا پارچه ای آغشته به کمی خمیر دندان پاک کنید. اگر خراش بزرگ است، از کاغذ سنباده برای آسیاب اکریلیک استفاده نکنید. اگر از کاغذ سنباده برای آسیاب استفاده کنید، محصول از بین می رود و کل سطح آن خراشیده می شود.

3. از پاک کننده های شیمیایی پرهیز کنید
باید با یک پارچه نرم شسته شود، هرگز از مواد پاک کننده حاوی اشیاء دانه ای استفاده نکنید و از مواد حمام شیمیایی مختلف برای شستشو استفاده نکنید.

4. ضد ترک
به محافظت از سطح در هنگام جابجایی توجه کنید

5. فضای کافی برای انبساط و انقباض بگذارید.
ضریب انبساط حرارتی زیاد است و هنگام قرار دادن یا تثبیت باید تغییر دما در نظر گرفته شود و فضایی برای انبساط و انقباض باقی بماند.

6. پولیش مناسب
برای یک محصول براق، از موم پولیش مایع استفاده کنید و با یک پارچه نرم پاک کنید.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟