آکواریوم

گر یک آکواریوم به خوبی نگهداری شود و بیش از حد نباشد، اکسیژن پایین به ندرت مشکل است . با این حال، اگر ماهی های شما در سطح آب نفس بکشد، باید پرچم قرمز را پرتاب کند تا تحقیقات بیشتری انجام شود. در اینجا چیزی است که باید جستجو کنیم و چگونه آن را حل کنیم.

علائم کمبود اکسیژن

هیچ نور فوری یا زنگ خطر نداشته است که وقتی اکسیژن در آکواریوم کم می شود، خاموش می شود. به غیر از آزمایش آب برای اکسیژن حل شده، تنها نشانه ای از مشکل، رفتار ماهی شماست.

ماهی در ابتدا به کاهش میزان اکسیژن واکنش نشان می دهد. آنها کمتر شنا می کنند و حتی کمتر غذا می خورند. با افزایش میزان اکسیژن، ماهی ها شروع به نشان دادن تنفس سخت و حرکت سریع تر ژل می کنند، زیرا آنها به شدت تلاش می کنند اکسیژن کافی از آب را از طریق عبور آب بیشتر از قارهای خود بگیرند.

سرانجام ماهی شروع به گاز گرفتن در سطح آب می کند. این سطح نفوذ سطحی نباید با تغذیه ماهی در سطح و ماهی که می تواند به طور معمول هوا را در سطح، مانند ماهی های پرچم دار می گیرد، اشتباه گرفته شود. بعضی از گونه های ماهی مانند بتاتا و گوئوریمیس ، به طور دوره ای از سطح زمین به هوا پرتاب می کنند. این رفتار کاملا طبیعی است و ماهی بعد از نفس نفس نفس نمی زند. هنگامی که ماهی به سطح آب برای اکسیژن می رود، آن ها بارها و بارها گنگ می شوند، اغلب با دهان گسترده ای باز می شوند.

اگر تمام ماهی ها در بالای آن غوطه ور باشند، مشکل مهم است و باید اقدام سریع انجام شود.

ادامه مطلب  پیشگیری از جلبک در تانکهای گیاهی

اقداماتی نیز باید در مواردی صورت پذیرد که فقط برخی از ماهی ها در سطح گاز قرار می گیرند، زیرا در نهایت مشکل از بین می رود. کسانی که برای هوا نفوذ نمی کنند، احتمالا ماهی های قوی تر یا کسانی هستند که اکسیژن کمتری نیاز دارند. اگر در نهایت بدون مراقبت باقی بمانند، آنها نیز تحت تأثیر سطوح اکسیژن پایین خواهند بود.

مراحل اضطراری

اقدام اولیه این است که تغییر آب زیاد را تا 50٪ انجام دهد. در عین حال، با اضافه کردن یک موتور قدرتمند ، airstones یا حتی یک فیلتر اضافی به طور موقت، حرکت آب را افزایش دهید. آب تازه به دست آمده اکسیژن بیشتری را به مخزن وارد می کند، در حالی که افزایش جریان آب مبادله اکسیژن را بهبود می بخشد، و بخشی از زمان برای مقابله با علت اصلی آن را بهبود می بخشد. پس از آن، مراحل اصلاحی اضافی به علت ریشه بستگی دارد، که باید تعیین شود تا مشکل حل شود.

علت ریزش اکسیژن

بیش از حد جمعیت دلیل اول برای اکسیژن کم در یک آکواریوم است. در واقع، عوامل دیگر به ندرت باعث مرگ و میر خود می شوند، اگر آکواریوم نیز بیش از حد نباشد. این بدان معنا نیست که دیگر فاکتورها باید نادیده گرفته شوند، اما اگر مخزن باقی مانده باشد، اصلاح عوامل دیگر، موضوع را به طور دائم حل نخواهد کرد. علل کم اکسیژن عبارتند از:

  • دمای آب بالا
  • کمبود حرکت آب
  • زباله های اضافی
  • نور کم با گیاهان زنده
  • استفاده از مواد شیمیایی خاص

دمای آب بالا

آب گرم می تواند اکسیژن به همان اندازه که آب سردتر می تواند نگه داشته شود. در سال های گرم سال، این می تواند باعث کاهش اکسیژن در آب شود.

ادامه مطلب  چلچراغ گوشت خوار موجودی زیبا و عجیب

انجام تغییر آب با آب سرد باعث کاهش دما و معرفی اکسیژن تازه می شود. بخاری باید خاموش شود، و همچنین چراغ ها. از بین بردن پوشش آکواریوم و دمیدن هوا در سرتاسر سطح از طرف یک فن نیز آب سرد می شود. عاقلانه است که قطعه ای از صفحه را روی سر قرار دهید تا از خروج ماهی ها جلوگیری شود. چند کیک یخی که در یک کیسه زیپ قرار می گیرند می تواند در مخزن قرار گیرد تا کمک کند کولر آب را حفظ کند.

جنبش آب

آب رو به زوال سطوح اکسیژن پایین تر خواهد داشت. این به خصوص در ستون آب پایین تر است، جایی که هیچ مبادله اکسیژن اتفاق نمی افتد. آب در سطح اکسیژن بیشتری دارد، اما به دلیل حرکت آن، اکسیژن به قسمت پایین تانک نمی رسد. فیلترها راه زیادی برای افزایش اکسیژن در آب هستند، زیرا باعث حرکت آب در سطح مبادله اکسیژن می شوند.

فیلترها همچنین آب را از بالا به پایین مخزن حرکت می دهند، بنابراین اکسیژن را در سراسر آکواریوم توزیع می کنند.

افزایش حرکت آب باعث جذب اکسیژن آب می شود. این را می توان با اضافه کردن یک فیلتر اضافی یا جایگزینی فیلتر موجود با ظرفیت بالاتر انجام داد. با این حال، قبل از انجام این کار، مطمئن شوید فیلتر فعلی شما در ظرفیت کامل کار می کند. اغلب مشکل اصلی به سادگی یک فیلتر خیلی بد پوشیده شده است که دیگر در صورت عدم وجود آب بیش از حد حرکت نمی کند. همه چیز که در چنین مواردی مورد نیاز است تمیز کردن خوب است.

ادامه مطلب  PH پایین ،دلایل و راه حل های آن-پارت اول

اضافه کردن یک سر قدرت، قرار دادن یک نوار اسپری در خروجی فیلتر یا استفاده از airstones نیز کمک خواهد کرد. در یک حوضچه، یک چشمه شگفت انگیز برای آب کردن آب می کند . هر چیزی که آب را در سطح یا از طریق هوا حرکت می دهد، اکسیژن را افزایش می دهد.

بیش از حد زباله

این یکی دیگر از علل رایج اکسیژن کم است، اغلب در ارتباط با overstocking. زباله های بیش از حد، فیلتر های مسدود شده و رشد بیش از حد جلبک ها می تواند باعث کاهش اکسیژن محلول و همچنین کاهش توان اکسیژن در آکواریوم شود. تمیز کردن مخزن کامل باعث می شود که آن را در اطراف نگه دارید و تعمیر و نگهداری خوب در حال حاضر کمک خواهد کرد که مشکل از reoccurring جلوگیری می کند.

گیاهان زنده

اگر چه این یک رویداد معمول نیست، گیاهان زنده

می توانند یک عامل ریشه ای از اکسیژن کم در آکواریوم باشند. گیاهان با استفاده از CO2 و اکسیژن را در معرض نور قرار می دهند. وقتی مخزن تاریک است، فرایند برگشت پذیر است و گیاهان از اکسیژن استفاده می کنند. اگر آکواریوم نور را برای یک دوره طولانی مدت کاهش ندهد، گیاهان می توانند به اندازه کافی اکسیژن را از بین ببرند تا باعث آسیب ماهی شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟