آکوا سرویس

کاربرد شیشه در معماری داخلی

کاربرد شیشه در معماری داخلی

شیشه یک ماده محبوب برای گسترش خانه است، زیرا بادوام، مقاوم در برابر آب و هوا است و – به لطف شفافیت آن – به یک فضا نور و روشنایی می بخشد.

در حالی که اکستنشن های شیشه ای در شهرهای سرتاسر جهان رایج است، نمونه های زیادی در این لوک بوک در خانه های لندن یافت می شود، جایی که تقاضا برای فضای اضافی همچنان در حال افزایش است.

الحاقات شفاف برای ارائه فضای اضافی به یک ساختمان موجود ساخته شده اند و اغلب توسط ساکنان برای معاشرت، غذاخوری و سرگرمی استفاده می شود.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی در مورد خانه‌هایی که با کرکره‌ها و لوورها ، فضای داخلی با دیوارهای چوب پنبه‌ای و خانه‌هایی که از بتن تخته‌شده استفاده می‌کنند.

خانه برج، انگلستان، توسط معماران دومینیک مک کنزی

سازه‌های رفیع که اغلب در روستاهای ایتالیا یافت می‌شوند ، به توسعه آجری معماران Dominic McKenzie برای این خانه در Islington، لندن خبر دادند.

این استودیو درهای فرانسوی با پوشش شیشه‌ای مشکی را اضافه کرد که به باغی غرق شده باز می‌شوند، در حالی که یک نورگیر مستطیلی در بالا اجازه می‌دهد تا نور از بالای سر به داخل ناهارخوری نفوذ کند.

فقط تغییرات جزئی در جای دیگر خانه ایجاد شد. نازک کاری از قبل موجود دوباره رنگ آمیزی شد و یک شومینه مرمری کارارا در اتاق نشیمن جلوی خانه نصب شد.

کاربرد شیشه در معماری داخلی

چرچتاون، ایرلند، توسط معماران Scullion

این خانه نیمه مجزا در دهه 1930 به نام چرچتاون که در حومه دوبلین واقع شده است، دارای امتدادی است که از یک هنرستان سنتی الگوبرداری شده است.

طراحی شده توسط Scullion Architects به عنوان ادامه ای از خانه اصلی، الحاقی دارای یک آشپزخانه و فضای ناهار خوری با پلان باز است که با پنجره های کلاسیک قاب شده است. هم ترازوی سفید استفاده شده در سطوح کار و کفپوش و هم از پوشش بلوط رنگ آمیزی شده در سرتاسر خانه استفاده شده است.

شیشه در دکوراسیون داخلی

گلخانه کوه استوارت، تاسمانی، اثر بنس مولچای

استودیوی معماری Bence Mulchay برای مشتری‌ای که می‌خواست از باغ‌های سرسبز اطراف در کوه استوارت، تاسمانی ، به حداکثر برسد، پسوندی با قاب فولادی سیاه رنگ به ویلایی قرن نوزدهمی اضافه کرد .

منطقه ناهار خوری با پلان باز دارای قفسه هایی است که به ساختار فولادی خارجی و میزهای بزرگ با واحدهای ذخیره سازی داخلی ساخته شده از چوب تیره متصل می شود.کاربرد شیشه در معماری داخلی

جاده فلشام، انگلستان، توسط معماران Giles Pike

استودیوی معماران Giles Pike مستقر در لندن که وظیفه توسعه و بهبود این خانه نیمه مجزای ویکتوریایی را بر عهده داشت، یک پسوند پلکانی و دو ارتفاع برای ایجاد یک اتاق نشیمن، آشپزخانه و غذاخوری با پلان باز طراحی کرد.

به عنوان بخشی از تعمیرات اساسی خود، استودیو تزئینات ساده ای را در سراسر ملک اضافه کرد – چوب تیره کف را می پوشاند و دیوارها به رنگ سفید هستند، در حالی که کابینت ها و کمدهای آشپزخانه همگی به رنگ خاکستری زغالی هستند.شیشه در دکوراسیون داخلی

خانه مزرعه شناور، ایالات متحده، تام گیونه

طراح تام گیوون امیدوار بود که عناصر باستانی و مدرن را در بازسازی خانه مزرعه شناور، خانه ای دو طبقه در روستایی نیویورک که مشرف به یک نهر زیبا است، ترکیب کند.

پس از نصب یک دیوار شیشه ای بزرگ در جلوی آشپزخانه کنار آب، او فضا را با یک کف بتنی صیقلی و یک اجاق هیزمی به پایان رساند، در حالی که آثار اولیه استعماری مانند تیرهای آشکار و روکش چوبی با رنگ سفید دست نخورده باقی ماندند.شیشه در دکوراسیون داخلی

روبان شیشه ای، ایرلند، توسط معماران Scullion

یک منطقه ناهار خوری بزرگ ، اتاق مطالعه و نشیمن احاطه شده توسط پنجره های شیشه ای و نورگیر، امتداد این خانه در دوبلین را تشکیل می دهد.

استودیوی معماری ایرلندی Scullion Architects دیوارها را در یک پایه ضخیم و بتنی پیچیده که به عنوان یک نیمکت غیررسمی و آستانه پنجره برای گیاهان گلدانی عمل می کند.شیشه در دکوراسیون داخلی

دره استریت، ایالات متحده، توسط Síol Studios و Levy Art and Architecture

مناظر وسیع یک باغ تاریخی شیبدار از دیوار پنجره این مطالعه در خیابان ولی – خانه ای در دو سطح در محله دره نوئه سان فرانسیکو – لذت می برد .

طراحی داخلی توسط Síol Studios و Levy Art and Architecture برای زوجی که علاقه زیادی به هنر دارند، جزئیات صنعتی و جسورانه مانند تیرهای چوبی نمایان را با هم ترکیب می کند.شیشه در دکوراسیون داخلی

Lantern Lean-to، انگلستان، توسط معماران Blee Halligan

قاب های مشبک مشکی به سبک کریتال نمای بیرونی این پسوند 100 متر مربعی را تشکیل می دهند که دارای کفپوش پارکت بلوط ، آجرکاری رنگ روشن و سطوح چوبی در داخل است.

خانواده بزرگی که Lantern Lean-to را اشغال می کنند، می خواستند استودیوی محلی Blee Halligan Architects ، فضای بیشتری برای پذیرایی از مهمانان متعدد خود ایجاد کنند و در عین حال فضای داخلی را بی انتها نگه دارند.شیشه در دکوراسیون داخلی

Burrows Road House، انگلستان، توسط استودیوی طراحی Rise

برای وارد کردن نور فراوان به این خانه در شمال لندن، یک پسوند ساخته شده تقریباً تماماً از شیشه به کنار خانه اضافه شد که درهای شیشه ای تمام قد در پشت آن قرار داشت.

استودیوی طراحی رایز یراق آلات برنجی و یک واحد جزیره سفید را در آشپزخانه بزرگ و اتاق ناهار خوری در پشت خانه در تراس میانی قرار داده است.شیشه در دکوراسیون داخلی

Mile End Terrace، انگلستان، توسط HÛT

استودیوی معماری HÛT مستقر در لندن، پسوند آجری موجود این خانه را حذف کرد و آن را با چیزی که معماران به عنوان “پسوند جعبه شیشه ای جواهر مانند” توصیف کردند که به یک پاسیو غرق شده باز می شود، جایگزین کرد.

این استودیو گفت: “جعبه شیشه ای کمک می کند تا نور روز به مرکز خانه ای که آشپزخانه در آن قرار دارد وارد شود و مناظری را به باغ دوست داشتنی ارائه دهد.”

در بقیه املاک، معماران تصمیم گرفتند تا هرجا که ممکن است، ویژگی‌های تاریخی اصلی را حفظ کنند، به‌ویژه بیانیه‌ای با راه پله ساختمان ذکر شده .کاربرد شیشه در معماری داخلی

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟