آکوا سرویس

۶ مزیت ورزش در استخر

6 مزیت ورزش در استخر

استخر حیاط خلوت شما مکانی عالی برای دور هم جمع شدن با دوستان و خانواده و لذت بردن از اوقات خوشی و آرامش است، اما همچنین مکانی عالی برای ورزش کردن در اختیار شما قرار می دهد. ورزش کردن در استخر فواید مختلفی دارد که می توانید در تمام طول سال، نه فقط در تابستان، از مزایای آن استفاده کنید، به خصوص اگر یک استخر سرپوشیده یا یک استخر سرپوشیده دارید.

6 مزیت ورزش در استخر

ما پولی که به سختی به دست آورده‌ایم و مرخصی‌هایی که به سختی به دست آورده‌ایم را صرف چیزهای زیادی می‌کنیم تا زندگی‌مان بهتر شود و سرمایه‌گذاری در سلامتی خوب با حفظ یک سبک زندگی فعال، چیزی است که به روش‌های بی‌شماری جواب می‌دهد. چرا از استخر خود برای ورزش کردن استفاده نمی کنید؟ برخی از مزایای ورزش در استخر عبارتند از:

  • بدون تمرین ضربه ای به دلیل شناور بودن آب، تمرین هوازی شما در هنگام ورزش در استخر برای مفاصل آسان‌تر است. با برداشتن فشار از روی مفاصل، اغلب می‌توانید با ورزش در آب، بدون اینکه به پاها، زانوها و کمرتان فشار وارد کنید، تمرین شدیدتری مانند دویدن داشته باشید. این همچنین یک راه حل عالی برای افرادی است که مشکلات کمر، آرتروز یا چالش های انعطاف پذیری دارند.
  • مناسب برای هر سطح تناسب اندام ایروبیک در آب و تمرینات آب فقط برای زنان باردار یا افراد مسن نیست. یک تمرین در آب می تواند برای به چالش کشیدن هر سطحی از آمادگی جسمانی از مبتدی تا پیشرفته و حتی ورزشکاران حرفه ای طراحی شود. اگر آسیب بدنی متحمل شده اید، ورزش کردن در آب یک راه عالی برای بازیابی قدرت و کمک به بهبود سریع تر آسیب است.

 انتظار داشته باشید که بسته به شدت تمرین، دمای آب و عمق آب بین 400 تا 500 کالری در ساعت بسوزانید که بر میزان مقاومت تاثیر می گذارد. حرکات سریعتر که هر دو قسمت بالا و پایین بدن را در آبهای عمیق قرار می دهند، بیشترین کالری سوزی را به همراه خواهند داشت.

6 مزیت ورزش در استخر

  • در هر آب و هوایی موجود است. اگر یک استخر سرپوشیده یا استخر روباز دارید، به احتمال زیاد گرم می شود، مگر اینکه یک استخر آب سرد باشد. این بدان معناست که شما می توانید در هر روز از سال، در تمام طول سال تمرین داشته باشید. دیگر بهانه ای در مورد بد بودن آب و هوا برای رانندگی به باشگاه ندارید!
  • فوق العاده همه کاره. ورزش کردن در آب انتخاب های زیادی به شما ارائه می دهد! می‌توانید دور شنا کنید، پیاده‌روی کنید، لانگز انجام دهید، یا زیر آب بدوید، وزنه‌هایی را برای مقاومت بیشتر بگنجانید، ورزش‌های ورزشی زیر آب انجام دهید یا به سادگی یک بازی واترپلو، بسکتبال آبی، فریزبی آبی یا والیبال آبی انجام دهید. چرا آن ویدیوی تمرینی زومبا، تای چی یا یوگا را نگیرید و آن را در کنار استخر تماشا نکنید تا یک تمرین مفرح و موثر در استخر خود داشته باشید؟
  • تمرین سراسر بدن. شنا کردن یا ورزش کردن در آب به کل بدن شما یک تمرین عالی را ارائه می دهد. نه تنها می‌توانید ماهیچه‌ها را ورزش دهید، انعطاف‌پذیری را بهبود بخشید و استخوان‌هایتان را تقویت کنید، بلکه آب به سیستم قلبی عروقی شما نیز تمرین خوبی می‌دهد. افزایش ضربان قلب و انبساط ریه ها در حین شنا یا ورزش در استخر به ساخت قلب سالم و افزایش ظرفیت ریه کمک می کند.
  • مزایای ذهنی و عاطفی. فواید طولانی مدت ورزش روزانه بسیار زیاد است، و چه راهی آسان تر از استفاده از فرصت های ارائه شده با داشتن استخر برای تناسب ورزش با روزتان چیست؟ شما احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت، از سرمایه گذاری خصوصی برای سلامتی خود لذت خواهید برد و از مزایای ذهنی و عاطفی استفاده از راهی عالی برای کاهش فشار و پشت سر گذاشتن استرس بهره مند خواهید شد.

در آکوا سرویس، ما استخرهای زیبا و کاربردی، اسپا، جکوزی و آبگرم را با مس سالم، زیبا، طبیعی و فولاد ضد زنگ طراحی، ساخت و تولید می کنیم. اگر قصد نصب استخر فولادی یا مسی، جکوزی یا هر دو را دارید، همین امروز با ما تماس بگیرید. ما مشتاقانه منتظر همکاری با شما هستیم تا زیبایی و راحتی یک استخر یا جکوزی با کیفیت بالا را به خانه شما بیاوریم.

6 مزیت ورزش در استخر

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟