آکوا سرویس

سقف شیشه ای در اتاق خواب

سقف شیشه ای در اتاق خواب یک انتخاب شگفت انگیز است. این فضا که مترادف با حریم خصوصی و استراحت است، در ابتدا دلالت بر یک پارتیشن شیشه ای بزرگ ندارد. و با این حال سایبان در برخی موارد می تواند بسیار مفید باشد. این فقط یک پارتیشن کاربردی برای محدود کردن فضاها نیست. این یک عنصر تزئینی ساده نیز نیست. سایبان بیش از این است. جدا می شود اما ببینیم و نور را از خود عبور دهیم. و با کمی ایده، می تواند به یک دارایی واقعی برای فضای داخلی شما تبدیل شود.

چرا یک سقف شیشه ای را برای پارتیشن بندی اتاق خواب انتخاب کنیم؟

  • یک اتاق خیلی تاریک

دلایل مختلفی برای نصب سایبان در اتاق خواب وجود دارد و کلاسیک ترین دلیل آن پاسخ به مشکل نور است. حتی اگر بیشتر زمان را در اتاق خواب می گذرانیم، فقط این کار را نمی کنیم. یک اتاق کور، یک پنجره که خیلی کوچک است، قرار گرفتن در معرض بد اتاق خواب شما می تواند بر راحتی اتاق شما تأثیر بگذارد و باعث کمبود روشنایی شود. بنابراین، سقف شیشه ای باعث می شود تا نور کمی در اتاق مجاور دریافت شود تا زندگی در آن لذت بخش تر باشد.

همچنین ممکن است اتاق شما در طول سال در نور غوطه ور باشد، اما مثلاً به دنبال نور طبیعی راهروی مجاور باشید. ناگهان، سقف شیشه ای هنوز در اتاق خواب است، اما عمدتاً برای گرفتن نور اتاق مجاور به شما خدمت می کند.

  • یک فضای خواب در اتاق نشیمن ایجاد کنید

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است شما را به فکر سقف شیشه ای در اتاق خواب بیاندازد، دقیقاً عدم وجود خود اتاق خواب است. این مورد برای لفت ها یا استودیوهایی است که فضاهای باز با چندین کارکرد هستند. در همان اتاق، آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق نشیمن را خواهیم داشت و گاهی اوقات خوب است که بدون پارتیشن بندی پارتیشن بندی شود. شفافیت سقف شیشه ای احساس فضا را حفظ می کند اما عملکرد اتاق را از هم جدا می کند. همچنین می‌توانیم برای محدود کردن فضاها به پرده‌هایی فکر کنیم، با این حال، یک دیوار شیشه‌ای صدای بیشتری را از فضاهای نشیمن کاهش می‌دهد. کمی راحت تر است.

سقف شیشه ای در اتاق خواب

چگونه با دیوار شیشه ای حریم خصوصی خود را حفظ کنیم؟

  • سایبان را در ارتفاع (بالای منهول) قرار دهید

ما فقط به آن اشاره کردیم، مسئله حفظ حریم خصوصی، آرامش در اتاق خواب مهم است. بنابراین می توانید سایبان را حداقل 1 متر 80 از سطح زمین قرار دهید و آن را تا سقف بالا ببرید.

  • یک پرده بزرگ

یکی دیگر از امکان نصب یک پرده شفاف بزرگ مانند یک پنجره کلاسیک مشرف به خیابان است. یک میله پرده، به اندازه کافی بلند است که کل سایبان شما را بپوشاند، و کار شما تمام است.

به ایده دیگر از سقف شیشه ای زیر نگاهی بیندازید:

سقف شیشه ای در اتاق خواب

تکنیک شیشه‌کاری سقف در ساخت و ساز و فضای داخلی خانه رایج شده است. از آنجایی که شیشه یک ماده نیمه شفاف است، می توان از شیشه در برخی نقاط استراتژیک استفاده کرد تا محیط را کاربردی تر و دنج تر کند. سقف شیشه ای همچنین مزایای زیادی برای کسانی دارد که بدون نگرانی در مورد تعمیر و نگهداری مکرر می خواهند راحتی داشته باشند. کیفیت بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد، به خصوص سقف های شیشه ای.

مزایای سقف شیشه ای

صرفه جویی در انرژی: از آنجایی که سقف های شیشه ای اجازه می دهند نور طبیعی به طور کامل به محیط منتقل شود، با کاهش مصرف برق به جایگزینی پایدار برای روشنایی فضا تبدیل می شوند. محیط های تجاری می توانند جایگزین این گزینه اقتصادی تر شوند.

محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش: به دنبال موادی از تولید کنندگان باشید که محافظت در برابر این اشعه ها را تضمین می کنند، زیرا قرار گرفتن در معرض بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند به سلامت آسیب برساند.

تعمیر و نگهداری کم: هم کاشی ها و هم پانل ها مقاوم هستند و حتی در صورت شکستن، می توان آنها را بازیافت و دوباره استفاده کرد. به نوبه خود، این ماده با از بین بردن رطوبت و کپک انباشته شده در محیط، تابش نور طبیعی را امکان پذیر می کند.

دامنه فضا: این به این دلیل است که شیشه امکان تجسم کل فضای بیرونی را فراهم می کند و این توهم را ایجاد می کند که محیط بسیار بزرگتر است.

سقف شیشه ای در اتاق خواب

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟