آکوا سرویس

نحوه غذا دادن به ماهی کوی

شما باید هر روز به خانه بروید تا هنگام ناهار به کوی خود غذا بدهید. لازم نیست این حرف را جدی بگیرید! در یک دنیای عالی، همه ما در برکه خواهیم بود و به کوی خود چندین بار در روز غذا می دهیم تا عادات غذایی آنها را در طبیعت تقلید کنیم. متأسفانه اکثر ما این تجملات را نداریم.

مهمتر از همه، تغذیه و غذای صحیح عنصر کلیدی برای بهبود سلامت، شادی و طول عمر کوی شما هستند. در حالی که ما فیدرهای خودکار را توصیه می کنیم و در این مقاله بیشتر به شما می گوییم، مهم است که همچنان تغذیه با دست سبک را روزانه انجام دهید. فناوری تغذیه خودکار کوی را سرگرم‌کننده‌تر کرده است، اما به یاد داشته باشید که تغذیه به اندازه سرگرمی مهم است!

اینجا درباره نحوه تغذیه شما با یک رژیم غذایی مناسب برای ایجاد زیباترین جواهرات زنده با کمترین استرس است. درست مانند انسان‌ها، آنچه کوی شما می‌خورد همان چیزی است که آنها هستند. اگر هر روز غذای کثیف و مضر مانند یک همبرگر فست فود بخورید، بیمار خواهید شد. اگر سالم غذا بخورید، سالم خواهید ماند و کاملاً جوان به نظر خواهید رسید. در مورد کوی شما هم همینطور است.

نحوه غذا دادن به ماهی کوی952

همیشه از غذاهای ارزان برای ماهی های کوی خود اجتناب کنید!

دلیلی وجود دارد که غذای ارزان، ارزان است. به همین دلیل، توصیه نمی کنیم که غذای کوی خود را با قیمت مقرون به صرفه انتخاب کنید. ممکن است کوی شما برای غذای ارزانی مثل همبرگر التماس کند، اما این شما هستید که مسئول تصمیم گیری سالم از طرف آنها هستید. به هر حال، نوزادان کوی شما، چه بخواهند چه نخواهند، تمام غذای خود را از شما دریافت می کنند!

لطفاً غذای ارزان کوی خود را تغذیه نکنید. نه تنها نوع غذایی که انتخاب می کنید مستقیماً بر سلامت کوی شما تأثیر می گذارد، بلکه بر کیفیت آب نیز تأثیر گذار است. برای به دست آوردن بهترین نتیجه ، باید برای غذای سالم تر هزینه بیشتری بپردازید.

غذاهای ارزان کوی دارای مقدار زیادی مواد بی کیفیت، مواد قدیمی و پرکننده هستند. ممکن است به نظر شما برسد که کوی های شما با خوردن این غذای ارزان زیاد غذا می خورند، اما این یک توهم است، زیرا مدت زیادی در بدن آنها باقی نمی ماند. بیشتر آن به سادگی به عنوان زباله از بین می رود و به کیفیت پایین آب حوض کمک می کند و فیلتر شما را سنگین می کند.

در طبیعت، ماهی کوی بسته به لقمه‌های خوراکی که در مسیرشان شناور است، بوفه‌ای از جلبک‌ها، حشرات، مواد گیاهی را می‌خورند. اما در برکه کوی خانه شما، این شما هستید که تصمیم می گیرید کوی شما چه بخورد، بنابراین در زیر به بررسی چه غذاهایی توصیه می کنیم و چه غذاهایی را می توانید از خانه خود به عنوان خوراکی تغذیه کنید، میپردازیم.

نحوه غذا دادن به ماهی کوی953

غذاهای انسانی وجود دارد که کوی می تواند بخورد – فقط به عنوان خوراکی های گاه به گاه…

شاید شنیده باشید که برخی از میوه ها و سبزیجات کوی خود مانند هندوانه، پرتقال و حتی غلات تغذیه می کنند. من می دانم که کوی آنها را دوست دارد. شخصاً فکر می کنیم خوب است که این غذاها را به کوی خود بدهید. تنها استثنایی که باید به آن توجه داشت این است که غلات باید فقط به عنوان یک خوراکی گهگاهی تغذیه شوند و شما باید باقیمانده آن را تمیز کنید. به یاد داشته باشید، غذاهای انسانی باید فقط خوراکی های اضافی باشند. شما باید تمام غذاهای باقیمانده انسان را پاک کنید!

نحوه غذا دادن به ماهی کوی954

کوی ها معده ندارند و خونسرد هستند

به یاد داشته باشید که کوی شکم ندارد. این بدان معناست که آنها نمی توانند به یکباره مقدار زیادی غذا بخورند و غذا را برای هضم در معده ذخیره کنند. آنها باید مرتباً به مقدار کم غذا بخورند. با این حال، ماهی های کوی معده ندارند، بنابراین خیلی سریع احساس سیری می کنند. به همین دلیل است که آنها همیشه گرسنه هستند و در زمان های مختلف تمایل به خوردن مقدار کمی دارند.

دما نقش مهمی در کمک به کوی ها برای هضم غذا دارد، زیرا آنها موجوداتی خونسرد هستند. خونسرد به این معناست که دمای بدن آنها پایین است. هر چه هوا سردتر شود، متابولیسم کوی شما کندتر می شود و متابولیسم آنها با گرما افزایش می یابد. به همین دلیل است که در طول تابستان، که کوی ها همیشه گرسنه هستند و در دمای زمستان، توانایی هضم کوی ها مختل می شود، بنابراین آنها خیلی کمتر غذا میخورند.نحوه غذا دادن به ماهی کوی955

همانطور که متوجه خواهید شد، متغیرهای بسیار زیادی در تغذیه کوی شما وجود دارد، به همین دلیل است که ما تغذیه خودکار را پیشنهاد میکنیم. یک فیدر خودکار می تواند حدس بزند تا شما مقدار مناسب غذا را بر اساس برنامه تغذیه و دمای آب محاسبه کنید. از آنجایی که نمی توانید همیشه در نزدیکی حوضچه کوی خود باشید تا متغیرهای زیر را زیر نظر داشته باشید، داشتن یک نسخه پشتیبان امن و مطمئن بسیار مهم است.

عواملی که بر مقدار و نوع تغذیه کوی تأثیرمی گذارد

در اینجا چند فاکتور وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری برای تغذیه کوی خود چقدر و چند وقت یکبار در نظر بگیرید. بر اساس دما، اندازه کوی خود و کیفیت آب، به زودی به درک نیازهای تغذیه ای برای برکه خاص خود خواهید رسید.

  • دما
  • اندازه ماهی کوی
  • فصل
  • تأثیر آب و هوا بر محتوای اکسیژن
  • کیفیت آب و پمپ‌های موثر بر محتوای اکسیژن

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

02155958384   092052958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟