آکوا سرویس

۵ گیاه آکواریومی که باید در تراریوم یا پالوداریوم بعدی خود امتحان کنید

آیا می‌دانستید که بسیاری از گیاهان آکواریومی که ما می‌شناسیم و دوست داریم در مخازن ماهی‌مان رشد کنند، می‌توانند کاملاً بیرون زده یا بالای سطح آب رشد کنند؟ در واقع، بسیاری از گیاهانی که ما در آکواریوم حمل می‌کنیم، در مزارع خارج از آب رشد می‌کنند. ما برای شروع فرآیند تبدیل آنها به غوطه ور خود زمان می گذاریمیا فرم زیر آب برای لذت بردن در مخازن ماهی.

اما بسیاری از علاقه‌مندان به دنبال گیاهان آکواریومی رشد یافته هستند تا در اکوسیستم‌های ظروف شیشه‌ای محصور خود، تراریوم‌های کاشته‌شده برای قورباغه‌های خانگی یا دیگر دوزیستان، و پالوداریوم‌هایی که هم از محیط‌های آب و هم از محیط‌های خشکی تشکیل شده‌اند، استفاده کنند. اگر به دنبال افزودن سبزی بیشتر به تراریوم یا پالوداریوم مرطوب خود هستید، به فهرستی از گیاهان آبزی که می‌توانند در خارج از آب رشد کنند نگاه نکنید.

گونه باکوپا

Moneywort ( Bacopa monnieri ) و Bacopa caroliniana کاندیدای عالی برای راه اندازی از نوع paludarium هستند. این گیاهان از رشد در زیر آب بدشان نمی آید، اما اگر آنها را به حال خود رها کنید، در نهایت ساقه ها به هر حال به بالای سطح آب می رسند. گونه‌های باکوپا نیز تا زمانی که به طور منظم آب دریافت کنند و برای مدت طولانی خشک نشوند، در یک محیط خشکی رشد خواهند کرد. رشد آنها بسیار آسان است زیرا رطوبت بالا و نور شدید مورد نیاز نیست. این یک راه عالی برای مشاهده گل های ظریف و کوچکی است که باکوپا تولید می کند.

5 گیاه آکواریومی

جاوا ماس و خزه های دیگر

درست مانند درختان و صخره های پوشیده از خزه در جنگل، خزه جاوا نیز می تواند خارج از مرزهای آکواریوم ما رشد کند. اگرچه خزه جاوا به رطوبت بالا و رطوبت تقریباً ثابت نیاز دارد، خزه جاوا می تواند افزودنی زیبا برای یک محیط مرطوب و زمینی باشد. هر سطحی که به آن چسبیده باشد پخش می شود و پوشش می دهد و فرشی نرم و لطیف ایجاد می کند. همچنین دوست دارد نیمی از آن در آب رشد کند و نیمی از آن در آب رشد کند که می تواند جلوه خوبی ایجاد کند.5 گیاه آکواریومی

پنی ورت برزیلی

پنی ورت برزیلی یا Hydrocotyle leucocephala فقط یک گیاه سرگرم کننده برای رشد است. هنگامی که این گیاه در زیر آب کاشته می شود، برگ های چتر مانند ایجاد می کند که مناطق کمی از سایه را در داخل آکواریوم ایجاد می کند. با این حال، زمانی که گیاه در خارج از آب رشد می کند، این اثر حتی چشمگیرتر می شود. برگ‌ها تمایل به رشد متراکم‌تری دارند، و ساقه‌ها سفت‌تر هستند، و بوته‌ای کوچک از چتر سبز ایجاد می‌کنند که برای جانوران کوچک مناسب است.

پنی ورت برزیلی حتی می‌تواند گل‌های کوچک و سفید رنگی را تولید کند. اگر به حال خود رها شود، این گیاه بسیار بزرگ رشد می کند و نسبتاً سریع در یک منطقه وسیع پخش می شود. بنابراین، اگر آن را در یک ظرف کوچک دارید، آماده باشید که به طور منظم اصلاح کنید.5 گیاه آکواریومی

آنوبیاس

در زیستگاه طبیعی خود، آنوبیاها را اغلب می توان در محیط های نیمه آبی با افراد زیادی که در خاک خشکی نزدیک ساحل رودخانه یا نهر رشد می کنند، یافت. در حالی که دوست ندارد بیش از حد خشک باشد، گونه هایی از جنس آنوبیا با خوشحالی در خارج از مخازن ماهی ما در یک محیط خشکی رشد می کنند. آنها رطوبت بالا و آب فراوان را ترجیح می دهند اما در غیر این صورت پرورش دهندگان فوق العاده آسانی هستند.

سرعت رشد آنها با محیط آبی قابل مقایسه است – آهسته و پیوسته. رشد آنوبیا و خزه در کنار هم نه تنها فوق‌العاده زیبا به نظر می‌رسد، بلکه خزه‌ها در واقع می‌توانند به مرطوب نگه داشتن ریشه‌های آنوبیا هنگام رشد با هم کمک کنند. چه جفت جذابی!

5 گیاه آکواریومی

معبد اسکارلت

برای انتخاب عالی دیگر با رنگ‌های مختلف، چرا معبد قرمز مایل به قرمز یا Alternanthera reineckii را که در خارج از آکواریوم کاشته شده است امتحان نکنید؟ به معنای واقعی کلمه بیرون نیست، اما این گیاه در یک تراریوم یا هر نوع ظرف مرطوب یا محیطی کاملاً خوشحال خواهد بود. معبد قرمز مایل به قرمز به شرط داشتن آب فراوان و رطوبت زیاد، بدون آب رشد می کند.

برگ‌های خیره‌کننده و قرمز مایل به صورتی درست مانند زیر آب تولید می‌کند، که آن را به یک مرکز یا گیاه برجسته دوست‌داشتنی برای روشن کردن پس‌زمینه‌ای کاملا سبز تبدیل می‌کند. حتی معمول است که گیاهان معبد قرمز مایل به قرمز قبل از اینکه به مصرف کنندگان نهایی برسند، بدون آب در تأسیسات مزرعه گیاهان رشد می کنند.

5 گیاه آکواریومی

اگر به دنبال یک پروژه جدید یا فقط یک آزمایش سرگرم کننده هستید، برخی از این گیاهان را از آکواریوم خود پرورش دهید. شما فقط ممکن است از آنچه که می توانید ایجاد کنید و اینکه گیاهان یکسان وقتی در یک محیط متفاوت رشد می کنند چگونه متفاوت ظاهر می شوند شگفت زده شوید. گزینه‌ها نیز منحصر به این لیست نیستند – بسیاری از گیاهان آبی که ما می‌شناسیم و دوستشان داریم، حتی اگر نزدیک به مخزن ماهی نباشند، می‌توانند رشد کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد گیاهان آکواریومی، به مجموعه مقالات تانک کاشت ما مراجعه کنید.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟