آکوا سرویس

حلزون های زینتی در آکواریوم شما

حلزون های زینتی افزودنی بسیار مفید و جذاب برای آکواریوم یا منظره آبی شما هستند. آنها زیبا، خنده دار و قطعا مفید هستند. حلزون های زینتی در راس گونه های جلبک خوار قرار دارند. آنها انواع مختلفی از جلبک ها را می خورند، این گاهی اوقات در هر حلزون متفاوت است. آیا جلبک ریش ، پونتال جی، جلبک استغورن یا جلبک نخ سبز دارید؟ برخی از حلزون ها حتی مقادیر نسبتاً زیادی می خورند، اما هرگز نمی توان آنها را راه حلی برای مشکل جلبک شما در نظر گرفت.

حلزون ها مراقب هستند و به گیاهان آکواریوم شما آسیب نمی رسانند. آنها همچنین به سختی روی بار روی آکواریوم یا منظره آبی شما تأثیر می گذارند. خوب، در زیر تاپ 5 شخصی من با یک توضیح کوچک بیان شده. بیشتر بخوانید!

1. Vittina waigiensis از Rode neritina renslak

این حلزون فیلیپینی از گروه جلبک های Neritina احتمالاً یکی از زیباترین حلزون ها برای یک منظره آبی است. الگویی از نوارهای رنگی دارد که طرحی دارند و بنابراین بسیار چشمگیر هستند. طرح و الگوی هر حلزون می تواند متفاوت باشد و باعث می شود حیوانات به صورت جداگانه قابل تشخیص باشند. این ترکیب از صفات باعث می شود این سویه مورد علاقه باشد.

حلزون های زینتی در آکواریوم شما

2. تاج کلیتون گیویسلاک

کلیتون ها در شرق و جنوب شرقی آسیا یافت می شوند. درست مانند Neritinas، آنها جلبک خواران خوبی هستند، اما کلیتون ها یک ویژگی خوب دیگر نیز دارند! خانه های آنها دارای برآمدگی های لوله ای قابل تشخیص است. کلیتون ها نیز از نظر رنگ و طرح متغیر هستند و بنابراین به صورت جداگانه قابل تشخیص هستند. برخی بدون الگو، برخی دیگر دارای نقطه یا خط تیره هستند. شما فکر می کنید که کلیتون ها با “شاخ های” خود گیر می کنند، اما مانند همه حلزون ها، آنها در عبور از موانع بسیار کارآمد هستند و به سختی دچار مشکل می شوند.

حلزون های زینتی در آکواریوم شما

3. نریتینا ناتالنسیس زبرا رنسلاک

حلزون گورخر همانطور که از نام علمی آن پیداست از آفریقا می آید. آنها در نواحی آب شیرین و شور در سواحل شرقی رخ می دهند. حلزون گورخر دارای طرح راه راه دیدنی است. رنگ ها زیاد متغیر نیستند، اما عرض راه راه ها متغیر است. حلزون های گورخر به اندازه ویتینا قابل توجه نیستند، اما هنوز هم بسیار قابل تشخیص هستند. اگر به دنبال کارگری سخت کوش باشم که چندان چشم نواز نباشد، این حلزون انتخاب ارجح من خواهد بود.

4. ناتیکوئیدهای تایر از پیانو اسلک

حلزون پیانو در برمه یافت می شود. این یک گونه قوی و محکم به طول حدود 3 سانتی متر است که از هر چیزی که پیدا کند تغذیه می کند. ضایعات، بقایای گیاهی، غذای باقیمانده و جلبک های گاه به گاه از خوردن خوشحال می شوند. خانه حلزون پیانو ساختاری درشت دارد. در نتیجه حساسیت بیشتری نسبت به رشد جلبک ها دارند که علاوه بر استتار خوب می توانند جلوه تزئینی خوبی نیز داشته باشند.

بر خلاف گونه های موجود در 3 گونه برتر، حلزون پیانو دوست دارد بیشتر خود را نشان دهد. خانه را کمی بالاتر برده اند به طوری که سر، دهان و چشم ها به وضوح قابل مشاهده است. حلزون پیانو یک حلزون بسیار خاص برای آکواریوم یا منظره آبی شماست.

حلزون های زینتی در آکواریوم شما

5. فیلوپالودینا مارتنسی از ویته واندرسلاک

این حلزون گران ترین حلزون در بین 5 تای برتر است. به دلیل اندازه 5 سانتی متری و خانه سفیدش، چشمگیرترین و بهترین حلزون قابل مشاهده در چشمه های آبی شماست. حلزون شگفت انگیز در چندین بخش از آسیای جنوب شرقی یافت می شود، اما رنگ آن در هر منطقه تا حدودی متفاوت است. این حلزون سفید قابل توجه در تایلند یافت می شود. آنها باقی مانده غذا، جلبک های نرم و ریزه ها را می خورند. آنها حتی قادر به خوردن از سطح آب هستند!

حلزون های زینتی در آکواریوم شما

حلزون های زینتی برای آکواریوم خود بخرید؟ من به شما نکاتی می دهم

هنگام نگهداری از حلزون یک نکته مورد توجه وجود دارد. حلزون های زینتی به ندرت ناقل پلاناریا هستند. بنابراین توصیه می شود که حلزون های زینتی را بدون ماهی در آکواریوم یا منظره آبی قرار ندهید. چندین نوع ماهی وجود دارد که دوست دارند پلاناریا بخورند و می توانند مشکل را برای شما حل کنند. ذکر این نکته که ماهی حلزون خوار را نباید با حلزون های زینتی ترکیب کرد، اضافی به نظر می رسد. پلاناریا را نمی توان با یک عامل ضد کرم مانند فلوبنول درمان کرد. در واقع پس از درمان، تانک تا ماه ها برای حلزون های زینتی غیر قابل سکونت خواهد بود. مراقب باش.

سه حلزون زینتی برتر برای کنترل جلبک ها نمی توانند در آب شیرین جوان داشته باشند. آنها تخم‌های خود را روی چوب‌های شناور می‌گذارند که تا آب شور شناور می‌شوند. تخم ها به سرعت بیرون می آیند. حلزون های جوان دوباره به آب شیرین مهاجرت می کنند. در فضای آبی شما، حلزون ها تخم می گذارند، اما تکثیر نمی شوند. بهترین کار این است که تخم‌مرغ‌های سفید موجود در فضای آبی خود را حذف کنید.

بسیاری از حلزون‌های زینتی به‌طور دائم در آب فرو نمی‌روند  و می‌توانند برای مدتی طولانی خارج از آب بمانند. آنها گاهی این کار را در آکواریوم انجام می دهند. بنابراین مهم است که حلزون ها را زیر نظر داشته باشید یا یک شیشه پوششی برای آکواریوم تهیه کنید.

حلزون های زینتی در آکواریوم شما

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟