آکوا سرویس

روح ماهی

روح ماهی ها توسط صید وارد بازار می شوند.نام دیگر این ماهی روح سیاه است که مردمانی که در آن محل زندگی می کنند این باور را دارند که روح مردگانشان در این ماهی زندگی می کنند.آب آکواریوم که در آن این ماهی نگهداری می شود باید به طور مرتب تعویض شود و به دلیل آلودگی زیادی که ایجاد می کند تغذیه آن زیاد نباشد. اگر این موارد را انجام بدهید و به آن توجه کنید ماهی شما سالم می ماند و به خوبی رشد می کند.

روح ماهی

بیشتر فعالیت این نوع ماهی در شب می باشد و دلایلی که بیشتر این ماهی را انتخاب می کنند این است که طریقه شناکردن آن متفاوت ایت به صورت موج وار و به عقب شنا می کند که این کار ماهی باعث می شود بیشتر جلب توجه کنند و مردم بیشتر آن را دوست داشته باشند.

این نوع ماهی از نوع ماهی های چاقو می باشد و در آکواریوم های آب شیرین نگهداری می شود.محل زندگی اصلی آنها در رودخانه های آمازون که در آمریکای جنوبی در کشور پرو است می باشد تعلق دارند.ودر رودخانه پارانا واقع در پاراگوئه و ونزوئلا یافت می گردد. بومیان این مناطق به این مسئله اعتقاد دارند که روح خویشاوندان مرده ی آن ها در این ماهی ها ساکن هستند و به همین دلیل آن ها را روح سیاه می نامند.

روح ماهی

تمامی بدن این ماهی به جز دو خط سفید روی دم و یک نقطه سفید روی سر ، یکدست مشکی می باشد. حرکت ماهی روح تنها با باله ها زیر بدنش می باشد و به صورت موجی حرکت می کند و باعث جابجایی ماهی های دیگر می شود. رشد این نوع از ماهی ها 40تا50 سانتی متر می باشد ولی بیشتر آنها حدودا 30سانتی متر رشد می کنند که این کاملا به محل زندگی آنها بستگی دارد.

 شرایط لازم برای نگهداری روح ماهی در آکواریوم 

آکواریومی که برای نگهداری روح ماهی از آن استفاده می شود نباید کوچک باشد.از یک تکه لول ی پلیکا یا ظروف سفالی که به صورت هفتی شکل باشند یا صخره ها و سنک ها و دکورهای سرامیکی می توانید استفاده کنید. پوشش گیاهی آب زی اگر به مقدار کافی در آکواریوم وجود داشته باشد می تواند آشیانه ی طبیعی مناسبی را برای ماهی فراهم کند. اگر چنین مکانی وجود نداشته باشد، ماهی خود را به گوشه های بخاری، فیلتر و … نزدیک خواهد کرد.

روح ماهی

تغذیه

از غذاهای زنده ی کوچک تغذیه می کند. این غذاها مانند کرم سیاه کالیفرنیا و کرم سفید می باشد.ماهی های بزرگتر خوردن گوپی، گلدفیش های کوچک و کرم خاکی را ترجیح می دهند. با غذاهای حاضری هم می توان آن ها را تغذیه کرد اما پولکی را دوست ندارند.

روح ماهی ها باید حتما آب آکواریوم آنها تمیز باشد برای همین خیلی به آنها غذا ندهید تا سبب کثیفی آب نشود حتما حواستان به فیلتراسیون آنها باشد و آب آنها را به طور مرتب عوض کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید.   02155958384    09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟