آکوا سرویس

فیلتر آکواریومی چیست؟

فیلتر آکواریوم یکی از مهم ترین اجزای یک آکواریوم می باشد که نقش تنفس یک آکواریوم را برعهده دارد. که نقش پاکسازی آب را انجام می دهدکه این کار باعث می شود ماهی ها بهتر نفس بکشند و حس زندگی را به آکواریوم شما می بخشند.

چگونه از فیلترهای آکواریوم نگهداری می کنید؟

برای نگهداری و تمیزی آن فیلتر را از مخزن خارج کنید و اسفنج ها را در یک سطل آب آکواریوم تمیز کنید. باید طی هر 3/4 هفته یک بار فیلتر شیمیایی را تعویض کنید. و بعد سریع محفظه فیلتر را بشورید.

فیلتر آکواریومی چیست؟

آیا باید فیلتر آکواریوم را همیشه روشن نگه دارم؟

این ایده خوبی نیست که فیلتر آکواریوم خود را هر شب خاموش کنید. فیلتر نقش کلیدی در سلامت مخزن شما دارد و خاموش کردن آن برای ساعت‌ها می‌تواند در نهایت منجر به ایجاد مشکلاتی شود.

چقدر دوام دارد فیلتر آکواریوم؟

محفظه فیلتر جایی که قرار است کارتریج فیلتر برود را با اسفنج درشت فوم و حلقه های زیستی پر کنید. این مدل از رسانه های فیلتر را می توانید مجدد استفاده کنید، سطح بسیار بیشتری برای فیلتراسیون بیولوژیکی دارند و می توانند مقدار ظرفیت فیلتر را تا چهار برابر افزایش دهند.

آیا می توانم فیلتر آکواریوم خود را با آب لوله کشی تمیز کنم؟

شما می توانید به راحتی فیلتر را از آکواریوم خارج کنید و مدیا را زیر آب گرم شیر بیندازید تا تمام آلودگی ها و زباله های مسدود شده را از بین ببرند.

فیلتر آکواریوم چند ساعت باید کار کند؟

اگر از دو پمپ باد استفاده می کنید و یکی از آنها اضافی می باشد. پمپ هوا را در تمام روز روشن کنید. و برای ایمنی بهتر می توانید پمپ باد را به مدت 1تا2 ساعت خاموش کنید تا استراحت کند. و بعد از آن می توانید برای تمیز کردن سیسم فیلتراسیون به مدت 3/4ساعت  استفاده کنید. ولی اگر هر دو را در اختیار دارید. سپس باید آن را به صورت مداوم اجرا کنید و برای مدت طولانی می توانید آن را برای 1-2 ساعت خاموش کنید.

آیا وقتی به ماهی غذا می دهم فیلتر را خاموش کنم؟

بسیاری از غذاهای ماهی دارای ترکیبی از تراکم در یک بسته هستند، پس احتما دارد که شناور شوند، برخی به سرعت و برخی به آرامی فرو می روند. اگر فیلتر شما آب را به سمت پایین فشار می دهد، می تواند ایده خوبی باشد که فیلتر را در حین تغذیه خاموش کنید فقط مطمئن شوید که بعد از آن فیلتر را روشن کنید.

فیلتر آکواریومی چیست؟

هر چند وقت یکبار باید فیلتر مخزن ماهی را بشورم؟

فیلتر مخزن را وقتی تمیز نگه می دارید باعث می شود ماهی های سالم و شادابی داشته باشید. فیلتر مانند قلب یک آکواریوم عمل می کند. پس باید مرتب تمیز شود تا ماهی زنده بمانند و از بین نروند.

چه مدت می توانید فیلتر مخزن ماهی را روشن نگه دارید؟

فیلتر های آکواریومی به هیچ عنوان نباید خاموش باشند مگر در صورت قعطی برق آن هم در نیمی از شبانه روز.

آکواریوم باید چند فیلتر داشته باشد؟

داشتن 2 فیلتر به شما این امکان را می دهد که یکی از آنها را تمیز کنید و در عین حال فیلتراسیون مخزن را در حین تعمیر و نگهداری تا حدودی فعال نگه دارید. همچنین از فیلم بیولوژیکی فیلترها بهتر محافظت خواهید کرد. به این دلیل که هنگام تمیز کردن فیلتر، به ناچار برخی از باکتری های مفید موجود در آن را از بین خواهید برد.

آیا بعضی فیلترها برای بعضی ماهی ها می توانند خیلی قوی باشند؟

در صورتی که افزایش مدیا فیلتر و ظرفیت جریان مطلوب است، گاهی اوقات سرعت جریان ایجاد شده توسط فیلترهای قوی تر برای آکواریوم و ماهی شما به ویژه ماهی های کوچک بسیار قوی است. به خصوص ماهی های بتا نمی توانند جریان آب قوی را تحمل کند.

فیلتر آکواریومی چیست؟

أنواع فیلترهای آکواریوم:

  • فیلترهای سطلی
  • فیلترهای زیر شنی
  • فیلتر بستر سیال
  • فیلترهای دیاتومی و فیلترهای هنگ آن
  • فیلترهای قطره ای
  • فیلتر جلبک
  • فیلترهای داخلی
  • فیلترهای بافل
  • فیلترهای تخلیه هوا

ضروری ترین نیاز یک آکواریوم سیستم تصفیه و پمپ آن است که برای سلامت ماهی ها نیز مهم میباشد و آبی زلال و شفاف نیز برای ماهی ها میتوانیم داشته باشیم، اگر در آکواریوم شما سیستم فیلتراسیون وجود نداشته باشد ذرات شناور در آب مثل غذای ماهی، فضولات آبزیان و غیره تجزیه شده و آب بوی بد گرفته و رنگ آن تغییر میکند که باعث از بین رفتن ماهیان شما میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید.  02155958384   09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟