آکوا سرویس

۱۰ ماهی برتر برای برای آکواریوم

وقتی برنامه ریزی می کنیم که چه نوع ماهی را به آکواریوم اضافه کنیم، دوست داریم گونه هایی را انتخاب کنیم که در لایه های مختلف ستون آب زندگی می کنند. به جای داشتن حیواناتی که در یک منطقه جمع می شوند، کل مخزن با فعالیت جالب پر می شود. از آنجایی که قبلاً در مورد ماهی های بالا و پایین مورد علاقه خود صحبت کرده ایم ، بیایید رنگارنگ ترین و پر جنب و جوش ترین گزینه هایی را که در وسط آکواریوم شنا می کنند به نمایش بگذاریم.

1. تترا نئون سبز

تترا نئون سبز پسر عموی کوچکتر تترا نئون معمولی است و دارای نوار افقی آبی مایل به رنگین کمانی است که حتی زمانی که چراغ آکواریوم خاموش است به خوبی می درخشد. طول آنها فقط به 1 اینچ (2.5 سانتی متر) می رسد، بنابراین مدرسه ای متشکل از شش نئون سبز می تواند در یک مخزن نانو به کوچکی 5 گالن زندگی کند. به دلیل جثه کوچکشان، آنها در گروه های بزرگتر با تعداد زیادی گیاهان آکواریومی و سایر پوشش ها احساس راحتی می کنند. بعلاوه، آنها به غذاهای کوچکی نیاز دارند که در دهان آنها جا شود، مانند سیکلوپ یخ زده، غذای آسان سرخ کردنی و ماهی کوچک ، غذای پولکی خرد شده و بچه میگو آب نمک.

10 ماهی برتر برای برای آکواریوم

2. پیگمی کوریدوراس

گربه ماهی کوری به طور گسترده ای به عنوان ساکنان پایین در نظر گرفته می شود، اما برخی از گونه ها مانند کوری کوته رفتارهای غیرعادی از خود نشان می دهند. این کوریدورا کوتوله 1 اینچی به بال زدن باله هایش و معلق شدن مانند مرغ مگس خوار در وسط مخزن معروف است. آنها همچنین دوست دارند روی برگ های گیاه و چوب های رانده شده که بالای سطح زمین قرار دارند بنشینند.

هالترهای سبیل مانند آنها به آنها کمک می کند تا غذاهایی مانند  ویفر غرق شده و غذای ژل ریپاشی را پیدا کنند . برای تکثیر آنها در یک کلنی، کوته‌ها را در یک مخزن بالغ و مخصوص گونه‌ها با مقدار زیادی موم، بیوفیلم و گیاهان قرار دهید تا بچه‌ها بتوانند چرا کنند.

پیگمی کوریدوراس

3. Serpae Tetra

گونه های کوچکتر گاهی اوقات می توانند کمی خجالتی باشند، بنابراین اگر به دنبال ماهی با رنگ های روشن و شخصیتی مطمئن هستید، سرپا تترا را امتحان کنید. بدن قرمز مایل به نارنجی آن‌ها با نشانه‌های سیاه و سفید رنگی به‌ویژه در آکواریوم‌های کاشته شده ایجاد می‌کند. تتراهای سرپای می توانند تا 2 اینچ (5 سانتی متر) رشد کنند و از شنا کردن جسورانه در فضای باز ترسی ندارند. به دلیل رفتار نامناسب آنها و پتانسیل کوبیدن باله‌ها، توصیه می‌کنیم حداقل 8 تا 10 در مدرسه داشته باشید و آنها را با ماهی‌های شناگر سریع مانند تتراهای دامن سیاه و دانیو گورخری نگهداری کنید.

Serpae Tetra

4. رنگین کمان ماهی نئون کوتوله

از نظر فنی، بیشتر ماهی های رنگین کمانی دوست دارند در نیمه بالایی ستون آب آویزان شوند، اما ما می خواستیم این ماهی زیبا و بادامی شکل را به دلیل فلس های آبی براق و باله های قرمز-نارنجی آن پنهان کنیم. این شناگران سریع می توانند تا 3 اینچ (8 سانتی متر) اندازه رشد کنند و با اکثر ماهی های هم اندازه با خلق و خوی صلح آمیز تا نیمه تهاجمی کنار بیایند. به آنها ترکیبی سالم از کرم های خونی ، میگوهای آب نمک ، پولک ها و غذاهای ماهی زنده بدهید تا روشن ترین رنگ ها و رشد سالم را از آنها دریافت کنید. راهنمای مراقبت کامل ما را بخوانید تا بیشتر بدانید.رنگین کمان ماهی نئون کوتوله

5. فون ریو تترا

این گونه که به عنوان تترا شعله نیز شناخته می شود، ظاهری چشمگیر با نیمه جلویی زرد و نیمه پشتی قرمز دارد. طول آنها بین 1.5-2 اینچ (4-5 سانتی متر) با نیمرخ عمیق است. طبیعت آرام و اندازه کوچک آنها آنها را به ساکنان ایده آل برای یک مخزن محلی کاشته تبدیل می کند. ممکن است تعقیب و گریز جزئی در بین خود مشاهده کنید، اما این یک رفتار تترا معمولی است که در آن مردان به زنان خودنمایی می کنند و سلسله مراتب اجتماعی خود را ایجاد می کنند.

فون ریو تترا

6. تمشک هارلکین و لمبچاپ

هر دوی این راسبوراهای صلح‌آمیز در دنیای تانک‌های اجتماعی، جزء اصلی محبوب هستند. بدن نارنجی و تکه های مثلث سیاه آنها در نزدیکی دم در جنگلی از گیاهان زیر آب شگفت انگیز به نظر می رسد. راسبورای هارلکین می تواند تا 2 اینچ (5 سانتی متر) برسد، در حالی که راسبوراهای بره کمی کوچکتر در حدود 1.5 اینچ (4 سانتی متر) باقی می مانند. به دلیل سختی و توانایی آنها برای زندگی در طیف گسترده ای از پارامترها، آنها با مبتدیان خوب عمل می کنند و معمولاً در اکثر فروشگاه های حیوانات خانگی موجود هستند.

تمشک هارلکین و لمبچاپ

7. کنگو تترا

یکی دیگر از ماهی های بزرگتر در لیست ما که در آکواریوم های متوسط ​​تا بزرگ خوب عمل می کند، تترای کنگو 3 اینچی (8 سانتی متری) است. نرها به‌خاطر راه‌راه‌های افقی براق آبی و قرمز-نارنجی و باله‌ای روان‌شان شناخته می‌شوند، در حالی که ماده‌ها از نظر جثه کوچک‌تر هستند و براقی طلایی نقره‌ای دارند. تا زمانی که جفت‌های تانک آن‌ها باله‌گیر نباشند، این تتراها می‌توانند با اکثر ماهی‌های محلی مانند رنگین‌کمان‌ماهی، حامل‌های زنده و گربه‌ماهی غیرتهاجمی زندگی کنند.

کنگو تترا

8. دانیو مروارید آسمانی

یکی از عزیزان دنیای آبزیان، دانیو مروارید آسمانی (CPD) یا کهکشان راسبورا است. باله‌های قرمز-نارنجی روشن و بدن خال‌های طلایی آن‌ها را شبیه ماهی قزل‌آلای کوچک می‌کند که برای ساختن منظره‌ای از طبیعت عالی است. آنها می توانند کمی ترسو باشند، اما ما با افزایش اندازه مدرسه، فراهم کردن تعداد زیادی از گیاهان آکواریومی به عنوان سرپناه، و اطمینان از اینکه هیچ یک از دوستان تانک آنها را مورد آزار و اذیت قرار نمی دهند، در تشویق آنها موفق بوده ایم. همچنین، آنها آب های خنک تر را از 72 تا 76 درجه فارنهایت (22 تا 24 درجه سانتیگراد) ترجیح می دهند و بسته به دمای اتاق شما به طور بالقوه می توانند بدون بخاری آکواریوم زندگی کنند.

دانیو مروارید آسمانی

9. بارب آلبالو

خارهای گیلاس اغلب نادیده گرفته می شوند، زیرا خارها به دلیل داشتن باله های پر شور شهرت بدی دارند، اما این گونه یک جفت مخزن عالی برای آکواریوم های اجتماعی صلح آمیز است. نرها قرمز شدید نشان می دهند در حالی که ماده ها بیشتر قرمز مایل به برنزه هستند و هر دو دارای نوار افقی سیاهی هستند که از کناره هایشان می گذرد. آنها نه تنها به اندازه تتراها و راسبوراهای هم اندازه دوستانه هستند، بلکه به راحتی تخم ریزی می کنند. برای کمک به بچه ها برای زنده ماندن، تعداد زیادی شاخ و برگ متراکم با یک بستر مرمر اضافه کنید و والدین را بلافاصله پس از تولید مثل بردارید.

بارب آلبالو

10. براق کننده رنگین کمان

اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که کدام رنگ به بهترین وجه مناسب آکواریوم شما است، چرا این مینوی رنگارنگ جنوب شرقی ایالات متحده را امتحان نکنید؟ بسته به شرایط پرورش ماهی، آنها می توانند نارنجی، بنفش، صورتی تند، آبی، سیاه و غیره را نشان دهند. براق کننده های رنگین کمانی دماهای خنک تر زیر 72 درجه فارنهایت (22 درجه سانتیگراد) را ترجیح می دهند، بنابراین اگر به دنبال ساخت یک آکواریوم با آب سرد یا مینی حوض در فضای باز هستید، این گونه عالی است.

آنها طول عمر کمتری در حدود 2 تا 3 سال دارند، بنابراین انجمن ما را برای نکات و ترفندهایی در مورد چگونگی پرورش موفقیت آمیز آنها در خانه بررسی کنید.

براق کننده رنگین کمان

ماهی‌های شگفت‌انگیز زیادی در آب‌های میانی وجود دارد که نتوانستیم همه آنها را پوشش دهیم، بنابراین مطمئن شوید که موجودی فعلی خرده‌فروشان آنلاین ماهی دلخواه ما را مرور کنید تا همه چیزهایی را که در دسترس دارند ببینید.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟