آکوا سرویس

۱۰ مزیت استفاده از جکوزی در زمستان

مزایای استفاده از جکوزی به بهار یا تابستان محدود نمی شود. تجربه نشستن در آب گرم در خارج از منزل، زمانی که فشار کمتری دارد، نه تنها منحصر به فرد است، بلکه فواید مختلفی برای سلامت جسمی و روحی شما به همراه دارد. زمستان یکی از سخت‌ترین زمان‌های سال برای بسیاری از مردم است و یک جکوزی برای فرار از آب و هوای سخت، روزهای تاریک و دیگر نگرانی‌هایی که دنیا به ارمغان می‌آورد، فراهم می‌کند. در این پست به 10 مزیت استفاده از جکوزی در زمستان می پردازیم و سپس به برخی از سوالات رایج در مورد وان آب گرم زمستانی می پردازیم.

  1. آن روزهای سرد زمستانی را گرم کنید

زمستان می تواند به طرق مختلف سخت باشد اما آب و هوا یکی از مهمترین نقش ها را ایفا می کند. یخ، برف، باران و بادهای سرد می توانند گرم نگه داشتن را به یک نبرد دائمی تبدیل کنند. چه راه بهتری برای گرم شدن از غوطه ور شدن در آب 40 درجه با آب درمانی از جت های ماساژ دهنده که هر درد و دردی را به طور همزمان تسکین می دهد!

  1. یک اتاق به خانه خود اضافه کنید

اگر باغ خود را به عنوان یک اتاق اضافی برای خانه خود تصور کنید، متوجه می شوید که چقدر از این فضا در زمستان استفاده کم می شود. استفاده از جکوزی شما را قادر می سازد دوباره با فضای باز ارتباط برقرار کنید و از فضای باغ خود در تمام طول سال استفاده کنید. بنابراین اگر در طول زمستان در داخل خانه خود احساس تنگی نفس می کنید، استفاده از وان آب گرم می تواند به ایجاد فضایی برای استراحت و تأمل کمک کند.

10 مزیت استفاده از جکوزی در زمستان

  1. با خانواده و دوستان ارتباط برقرار کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، آب و هوا می تواند نقش مهمی در فعالیت های ما در طول زمستان داشته باشد. در دنیای امروز ما عموماً خود را در داخل خانه می یابیم و برای سرگرم نگه داشتن ما در هوای سخت به فناوری تکیه می کنیم، اما گاهی اوقات این فناوری می تواند از ارتباط عمیق و معنی دار با دیگران جلوگیری کند. یک جکوزی فضایی دور از تکنولوژی را برای ارتباط با خانواده و دوستان فراهم می کند و در طول زمستان این می تواند به ویژه ارزشمند باشد.

  1. کمک به کاهش وزن

زمستان می تواند دوره سختی برای ایجاد انگیزه باشد، به خصوص در مورد ورزش و تغذیه سالم. پس از یک دوره تفریط در کریسمس، ژانویه فرصتی برای تعیین اهداف تناسب اندام و سلامتی جدید است. وان آب گرم می تواند راهی عالی برای کمک به کاهش وزن شما باشد، در پست وبلاگ ما بیشتر بدانید: آیا وان آب گرم می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

  1. آرامش / ریکاوری عضلانی

خیساندن در وان آب گرم مزایای آب درمانی را فراهم می کند. این می تواند جریان خون را از اندام ها به داخل هسته افزایش دهد و پردازش اسید لاکتیک را تسریع کند. که به طور مستقیم به ریکاوری و التیام عضلات کمک می کند. بنابراین چه در سفر کاهش وزن باشید، چه از ورزش به عنوان یک سرگرمی لذت ببرید یا یک شغل فیزیکی داشته باشید، وان آب گرم مکانی عالی برای ریکاوری به خصوص در اعماق زمستان فراهم می کند.

10 مزیت استفاده از جکوزی در زمستان

  1. بهبود سلامت روانی

جکوزی یک راه عالی برای ارتباط با خانواده/دوستان و دور شدن از استرس های زندگی روزمره است. این تاثیر مستقیم بر سلامت روانی دارد. همچنین با یک مطالعه ثابت شده است که آب گرم درمانی مزایای مشابهی برای ورزش از نظر جریان خون، دمای بدن و ضربان قلب دارد. این به افزایش سروتونین و دوپامین در بدن شما کمک می کند و در عین حال سطح کورتیزول و اپی نفرین را کاهش می دهد، که سلامت روانی کلی ما را بهبود می بخشد.

  1. از بهترین زمان سال برای رصد ستارگان لذت ببرید

یکی از بهترین مزایای لوله‌های گرم بدون سقف بالا، توانایی تماشای ستاره‌ها است و در زمستان که ستاره‌ها درخشان‌تر هستند، حتی بهتر است. به گفته Earth Sky، اگر در طول زمستان در شب به بیرون نگاه کنید، ستارگان درخشان زیادی خواهید دید. در شب های دسامبر، ژانویه و فوریه، آسمان صاف تر و واضح تر از 6 ماه پیش به نظر می رسد، با فرض اینکه هیچ ابری در راه نباشد.

  1. بهبود گردش خون

دمای پایین باعث باریک شدن رگ‌های خونی و شریان‌ها، محدود شدن جریان خون و کاهش اکسیژن به قلب می‌شود. ثابت شده است که حمام کردن در وان آب گرم گردش خون را بهبود می بخشد. طبق تحقیقات دانشگاه کاونتری، یک جکوزی آب گرم می تواند جریان خون را به روشی مشابه ورزش افزایش دهد. بنابراین استفاده از وان داغ در زمستان و افزایش گردش خون برای مراقبت از سیستم قلبی عروقی شما مهم است.

10 مزیت استفاده از جکوزی در زمستان

  1. بهتر بخوابید

خواب یکی از مهم ترین بخش های یک سبک زندگی سالم است که بر سلامت روحی و جسمی ما تأثیر می گذارد. لذت بردن از غوطه ور شدن در وان آب گرم حدود 90 دقیقه قبل از خواب شما را آرام می کند و همچنین به بدن شما نشان می دهد که زمان خواب نزدیک است. پس از غوطه ور شدن در جکوزی، بدن شما خنک می شود و با کاهش دمای بدن، به طور طبیعی دچار خواب آلودگی می شوید.

بالا رفتن از رختخواب با احساس آرامش و راحتی به شما کمک می کند سریعتر بخوابید. این مزیت مختص زمستان نیست، اما با توجه به اینکه زمستان به طور کلی برای ذهن و بدن ما سخت تر است، خواب بهتر به ما کمک می کند بهتر زندگی کنیم.

  1. از اجزای وان آب گرم خود محافظت کنید

وان آب گرمی که پر است و کار می کند در مقایسه با وان آب گرمی که خالی مانده است در معرض خطرات فنی بسیار کمتری قرار دارد. خطر یخ زدگی در طول زمستان خطر نشتی در لوله کشی ایجاد می کند. یک جکوزی دارای تعداد زیادی قطعات در حال کار مانند پمپ ها و بخاری ها است و اینها برای حفظ حرکت طراحی شده اند. بنابراین، وان آب گرمی که بسته شده است، احتمال بیشتری دارد که قطعات ضبط شده را تجربه کند. اگر می‌خواهید وان آب گرم خود را تخلیه کنید، لطفاً مطمئن شوید که تمام آب از لوله‌کشی برداشته شده و زهکشی باز است یا در مورد خدمات حرفه‌ای زمستانی ما پرس و جو کنید.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟