آکوا سرویس

۱۷ نکته درباره ستاره دریایی در آکواریوم

ستاره دریایی باید یکی از منحصر به فردترین و قابل تشخیص ترین موجودات دریایی باشد که برای بشر شناخته شده است. از نظر ظاهری خیره‌کننده، حتی نمی‌توانید تشخیص دهید که در بیشتر مواقع زنده هستند یا خیر، اما مطمئناً تماشای آن‌ها هنگام حرکت بسیار جذاب است.

بسیاری از علاقه مندان از افزودن ستاره های دریایی به آکواریوم ها لذت می برند، اما در اینجا یک هشدار منصفانه وجود دارد: ستاره های دریایی برای مبتدیان نیستند. این موجودات در مورد درجه حرارت و کیفیت آب بسیار خاص هستند، بنابراین مهارت و تجربه زیادی برای مراقبت از آنها لازم است پس باید 17 نکته درباره ستاره دریایی در آکواریوم را بدانید تا بتوانید مراقبت های لازم را انجام دهید.

17 نکته درباره ستاره دریایی در آکواریوم

درست مانند برخی دیگر از ستاره ها، آنها می توانند نسبتاً بلند باشند و از بودن در مرکز توجه لذت ببرند. از سوی دیگر، اگر شما یک سرگرمی قدیمی هستید و در فکر به دست آوردن اولین ستاره دریایی خود هستید، در اینجا چند نکته جالب و نکات مراقبتی وجود دارد که باید بدانید.

 1. اجازه ندهید آن رفتار صاف، آرام و بی گناه شما را گول بزند. ستاره‌های دریایی تقریباً همه چیز را می‌خورند و هر چیزی را که سر راهشان قرار می‌گیرد، از جمله مرجان‌ها و حتی ستاره‌های دریایی دیگر را از بین می‌برند.
 1. به یک مخزن بزرگ نیاز خواهید داشت. حداقل 100 گالن ایده آل است.
 1. نام علمی رایج ترین انواع ستاره های دریایی (ستاره های دریایی و بالشتکی) Asteroidea است. به راستی آیا نام علمی چیزی تا به حال معنی بیشتری پیدا کرده است؟
 1. دو نوع دیگر ستاره دریایی Ophiuroidea (ستاره های شکننده، مار و سبدی) و Crinoidea (ستاره های پر و نیلوفرهای دریایی در زیر کلاس Articulata) هستند.
 1. مخازن آنها باید شامل سنگ، مرجان و ماسه باشد که دوست دارند آن ها را بلند کرده و در آن بازی کنند.
 1. برخی از ستاره های دریایی جلبک ها را می خورند، اما به طور کلی، آماده باشید تا چیزهای خوب را به آنها بدهید. حتی غذاهای منجمد ماهی مانند صدف، میگو یا سایر گوشت ها ممکن است اشتهای آنها را برآورده نکنند، اما می توانید آنها را تغذیه کنید.
 1. سطوح شوری باید تقریبا غیر قابل ردیابی باشد. به طور کلی، 1.023 تا 1.026 را هدف قرار دهید.

17 نکته درباره ستاره دریایی در آکواریوم

 1. ستاره های دریایی از اقیانوس می آیند، اما می توانند در آب و هوای گرمسیری یا آب و هوای قطبی باشند. به همین دلیل دمایی که ستاره دریایی ترجیح می دهد متفاوت خواهد بود. به طور معمول، دما باید بین 72 تا 78 درجه باشد، اما با تکنسین تعمیر و نگهداری آکواریوم ما صحبت کنید تا دمای مناسب را برای مخزن خود تعیین کنید.
 1. بر اساس یک مطالعه اخیر، اگر هسته ستاره دریایی بالاتر از 95 درجه فارنهایت باشد، خطرناک است. همانطور که در طول مطالعه مشاهده شد، برای محافظت از خود، به نظر می رسید که گرما را به بازوهای خود منتقل می کند. اگر یک بازو چند روز خیلی گرم می ماند، بازو نرم می شد و می افتاد.
 1. ستاره دریایی پنج چشم دارد: یکی در انتهای هر بازو. در مورد داشتن چشم در اطراف سر صحبت کنید.
 1. صحبت از یک سر، در واقع یک سر نیست. مغز هم نداره
 1. همه چیز در دنیای خود وارونه و پیچ خورده است. دهان آن در قسمت زیرین بدن و پایین آن در بالا قرار دارد.
 1. توسط پوست خاردار پوشیده شده اند.
 1. ستاره دریایی صدها پای لوله دارد که از آنها برای حرکت در اطراف استفاده می کند. آنها کمی شبیه فنجان های مکنده روی اختاپوس هستند، اما به شکل لوله ای و بلند.
 1. تقریباً 2000 گونه از ستاره های دریایی وجود دارد.
 1. آنها آبشش، پولک یا باله ندارند، که ما را به حقایق نهایی ما در مورد ستاره دریایی می رساند. …
 1. ما از ترکیدن حباب شما متنفریم، اما فقط باید این را به شما بگوییم. ستاره های دریایی اصلا ماهی نیستند. آنها در واقع خارپوستان نامیده می شوند و به دلارهای شنی، خارپشت دریایی و خیار دریایی مربوط می شوند.

17 نکته درباره ستاره دریایی در آکواریوم

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟