آکوا سرویس

۵ ماهی دوست داشتنی برای آکواریوم

احتمالاً شنیده اید که ماهی ها دوست هستند نه غذا، اما واقعاً این به چه معناست؟ خب، حقیقت این است که ماهی می تواند حیوانات خانگی شگفت انگیزی باشد! این حیوانات همیشه با دیدن آنها در حال شنا کردن لبخند می زنند زیرا تماشای آنها بسیار سرگرم کننده است. انواع مختلفی از ماهی ها وجود دارد که می توانید در آکواریوم خود قرار دهید، اما به خاطر داشته باشید که همه ماهی ها دوستانه نیستند. در اینجا لیستی از 5 ماهی دوست داشتنی برای آکواریوم وجود دارد – یکی (یا بیشتر!) را برای دنیای سفارشی خود در زیر دریا انتخاب کنید!

1. تترا

احتمالاً قبلاً با تتراها آشنا هستید، اما آیا می‌دانستید که آنها یکی از ساده‌ترین ماهی‌هایی هستند که باید از آنها مراقبت کرد؟ آنها همچنین فوق العاده دوستانه هستند – در واقع، اگر به یک گروه تترا نگاه کنید، ممکن است ببینید که آنها به طور طبیعی در گروه جمع می شوند. این شناگران کوچک را می توان در آب های آمریکای جنوبی و حوضه آمازون پیدا کرد. اگر حیوان خانگی می‌خواهید که تانک شما را سرزنده نگه دارد، حتی زمانی که نمی‌توانید زمان زیادی را صرف تعامل با آن کنید، تتراها یک انتخاب عالی هستند!

5 ماهی دوست داشتنی برای آکواریوم

2. دانیوس

ماهی دیگری که در لیست دوستانه ترین ماهی ها قرار می گیرد دانیوس است. این افراد برای مبتدیان عالی هستند، و فوق العاده فعال هستند – در واقع، آنها به سختی شنا را متوقف می کنند! آنها از آب های استوایی آسیا می آیند – بنابراین اگر مخزن شما به اندازه کافی بزرگ است، ممکن است حتی بتوانید چند نوع مختلف از آنها اضافه کنید زیرا انواع مختلفی با رنگ ها و الگوهای مختلف وجود دارد. این نوع ماهی بسیار اجتماعی است و به خوبی در گروه زندگی می کند. اگر فقط یکی باشد، احتمالا تمام روز را به این فکر می‌کند که دوستانش کجا رفته‌اند!

5 ماهی دوست داشتنی برای آکواریوم

3. مولی ها

احتمالاً در مورد مولی ها می دانید، بالاخره آنها یک انتخاب مد روز برای افرادی هستند که عاشق آکواریوم خود هستند! این بچه ها می توانند با هر تانک دوست خوبی شوند. آنها از آمریکای مرکزی و جنوبی می آیند و در آب های شیرین یا شور زندگی می کنند. نرها معمولاً جسورتر از ماده ها هستند، به این معنی که اگر مخفیگاه های کافی برای عقب نشینی در زمانی که به مدتی دور از یکدیگر نیاز دارند وجود نداشته باشد، شروع به مبارزه می کنند. فقط به یاد داشته باشید، مولی ها فضای خودشان را دوست دارند!

5 ماهی دوست داشتنی برای آکواریوم

4. گورامیس

تهیه گورامی برای آکواریوم همیشه ایده خوبی است! این ماهی‌ها بسیار دوستانه هستند و در رنگ‌های خیره‌کننده – نارنجی، آبی، سبز، سیاه یا قرمز وجود دارند. تا زمانی که به اندازه کافی در آکواریوم خود مخفیگاه دارید تا در مواقعی که به تنهایی نیاز دارند در آن جا مخفی شوند، هیچ مشکلی با پرخاشگری نخواهید داشت. گورامی ها از جنوب و شرق آسیا می آیند. آنها را می توان در باتلاق ها، مرداب ها، کانال ها و رودخانه های کم حرکت پیدا کرد. گورامی ها نیز بسیار فعال هستند، بنابراین اگر می خواهید چیزی سرگرم کننده تماشا کنید، این حیوان خانگی برای شماست!5 ماهی دوست داشتنی برای آکواریوم

5. پلاتیس

آخرین اما قطعا نه کم اهمیت ترین پلاتیس ها هستند که یک انتخاب عالی برای آکواریوم شما خواهند بود. نه تنها تماشای آنها سرگرم کننده است، بلکه فوق العاده دوستانه نیز هستند! این ماهی ها عاشق بازی و تعامل با یکدیگر هستند. در واقع، اگر می بینید که هر از گاهی دو نفر از آنها در حال تعقیب یکدیگر در اطراف مخزن هستند، جای نگرانی نیست.

آنها به سادگی بازی می کنند! Platies از آمریکای مرکزی و مکزیک می آیند، آب های گرمسیری که در دمای 72 درجه فارنهایت ثابت می مانند. در طبیعت، این بچه ها با هم در گروه زندگی می کنند. اگر بیش از یک عدد در یک آکواریوم نگهداری می کنید، مطمئن شوید که آب حداقل 10 گالن برای هر ماهی باشد تا بتوانند بدون هیچ مشکلی در اطراف شنا کنند!

5 ماهی دوست داشتنی برای آکواریوم

سعی کنید آکواریوم سفارشی خود را با ماهی های رنگارنگ، گیاهان زیر آب یا حتی یک دزد دریایی اسباب بازی با کشتی غرق شده خود تصور کنید! شما می توانید دنیایی را که همیشه آرزویش را داشتید برای ماهی های خود بسازید، به علاوه، آکوا سرویس به شما کمک می کند تا تمام گیاهان و حیواناتی را انتخاب کنید که برای زندگی در آکواریوم شما مناسب هستند.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟